Pasienyje su Baltarusija sulaikyta dar 20 neteisėtų migrantų


Muitinės muziejaus eksponatas. Slaptai.lt nuotr.

Šeštadienio naktį Lazdijų rajone Kapčiamiesčio užkardos pasieniečiai sulaikė dar 20 iš Baltarusijos sieną pažeidusių neteisėtų migrantų. Pirminiais VSAT duomenimis, tai gali būti Kirgizijos ir Tadžikijos piliečiai.
 
Šeštadienį apie 2 val. nakties VSAT Varėnos pasienio rinktinės Kapčiamiesčio pasienio užkardos patruliai ties Lazdijų savivaldybės Pertako kaimu sulaikė ką tik iš Baltarusijos neteisėtai sieną perėjusią asmenų grupę. Ši vieta yra Pertako miške. Sulaikyme dalyvavo ir VSAT kinologas su tarnybiniu šunimi.
 
Iš viso buvo sulaikyta 20 asmenų. Dauguma jų turėjo asmens tapatybės dokumentus. Pirminiais duomenimis, tai gali būti Tadžikijos ir Kirgizijos piliečiai.
 
Šeštadienį ryte Kapčiamiesčio užkardoje pasieniečiai apklausė sulaikytuosius. Jiems bus atliekami testai dėl COVD-19.
 
Įvykis tiriamas, jo aplinkybės tikslinamos, praneša VSAT.
 
Pastaruoju metu padaugėjus atvejų, kai į Lietuvą iš Baltarusijos neteisėtai bando patekti migrantai, kontroliuoti sieną su Baltarusija pasieniečiams padeda papildomos pajėgos iš Viešojo saugumo tarnybos ir Šaulių sąjungos. Čia taip pat komandiruoti VSAT pareigūnai iš kitų padalinių bei skiriami papildomi techniniai resursai. VSAT ėmėsi ir kitų priemonių sienos su Baltarusija apsaugai stiprinti.
 
Šiemet į Lietuvą iš Baltarusijos bandė patekti apie 270 neteisėtų migrantų, daugiausiai Irako piliečiai. Šis skaičius yra daugiau kaip tris kartus didesnis nei buvo per visus 2020-uosius.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.06.05; 08:19
print