Pasikeitusi orų prognozė paankstino „Meridiano“ išplukdymą


Klaipėdos simbolis burlaivis „Meridianas“ bus plukdomas į remonto doką. Eltos nuotr.

Klaipėdos burlaivis „Meridianas“ į remonto doką bus plukdomas antradienį – anksčiau nei planuota. Taip nutarta po pirmadienį įvykusio atsakingų specialistų pasitarimo ir išanalizavus naujausią orų prognozę.
 
Anksčiau buvo skelbta, kad ši operacija planuojama trečiadienį, spalio 21-ąją, tačiau, pasak „Meridiano“ tempimui vadovausiančio Klaipėdos universiteto burlaivio „Brabander“ kapitono Valdemaro Vizbaro, turint omenyje gana sudėtingą praplaukimą pro tiltus, taip pat tai, kad Danės upėje prišvartuota gana daug įvairių laivų ir paliktas gana siauras vandens kelias, per didelis vėjas gali kelti papildomų rizikų. Todėl pasirinktos mažiausiai vėjuotos valandos šią savaitę, kurios prognozuojamos būtent pirmoje antradienio pusėje.
 
Pasitarimo metu taip pat akcentuota, kad bent dalį Danės upėje, ypač dešiniojoje jos krantinėje ties Pilies tiltu, prišvartuotų laivelių reikėtų patraukti, kad jie nekliudytų manevruoti „Meridianą“ tempsiantiems vilkikams.
 
Antradienio rytą trumpam bus pakeltas Pilies tiltas, kad pro jį praplauktų vilkikai, tuomet maždaug pusantros valandos bus pakeltas Biržos tiltas, kol pro jį bus pratemptas „Meridianas“, ir galiausiai apie vidurdienį dar kartą trumpam bus pakeltas Pilies tiltas, išleisiantis burlaivį iš Danės upės.
 
Dėl to, kaip skelbiama Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos „Bega“ pranešime, bus atitinkamai koreguojamas eismas Pilies ir Tiltų gatvėmis, kurį laiką kitomis gatvėmis bus nukreiptas ir viešasis transportas.
 
Pakėlus „Meridianą“ į doką, planuojama atliki privalomąją techninę apžiūrą, nuplauti, nuvalyti povandeninę laivo dalį, įvertinti dugno, balastinių konstrukcijų būklę, išmatuoti korpuso storį ir, pagal poreikį, atlikti remonto, sutvirtinimo bei kitus darbus, perdažyti. Sykiu doke bus užbaigti dar vasarą pradėti medinės bortų apkalos atnaujinimo darbai, ypač tose vietose, kur, laivui esant vandenyje, to padaryti neįmanoma. Šie darbai bus finansuojami iš Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos „Bega“ skirtos tikslinės paramos, dalis išlaidų bus dengiama ir iš asmeninių „Meridiano“ savininko Aloyzo Kuzmarskio šeimos lėšų.
 
Planuojama, kad remonto darbai doke užtruks iki dviejų savaičių, po kurių laivas bus grąžintas į savo vietą ir toliau tęs savo veiklą.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.10.20; 04:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *