Paslaptinga Vladimiro Putino budelio mirtis


Julian Roepcke /Bild

Rytų Ukrainoje Makejevkos mieste iš liepsnosvaidžio „Šmel“ buvo užmuštas prorusiškasis lauko vadas Michailas Tolstychas, žinomas Givio šaukiniu. Apsišaukėlės Donecko liaudies respublikos vyriausybė pranešė, kad tai teroro aktas.

„Givis išgarsėjo savo ekstraversišku gyvenimo būdu ir kariniais nusikaltimais, kuriuos jis dokumentavo vaizdo įrašuose“, – rašo Julianas Riopkė vokiečių bulvariniame leidinyje Bild.

Antai, savo 35-ąjį gimtadienį vadas atšventė vos už kelių kilometrų nuo fronto, apsuptas tankų ir jaunų mergelių. Givis taip pat tyčiojosi iš belaisvių ir grasino su jais susidoroti.

Dabar neaišku, kas nužudė Tolstychą, sakoma toliau. Rusijos valstybinė televizija pacitavo vieną sukilėlių atstovą, kuris sakė esąs įsitikinęs, kad „visi įkalčiai byloja, jog tai Ukrainos specialiosios tarnybos“. O Bild  turi informacijos, kad Ukrainos aktyvistai irgi neatmeta galimybės, jog  Tolstychą galėjo nužudyti Ukrainos pogrindžio kovotojai.

Tuo tarpu „labiausiai tikėtina versija, kad Kremlius paprasčiausiai pašalino dar vieną asmenį, žinantį apie Rusijos kišimąsi Ukrainos rytuose“, – rašo Riopke.

„Givis žinojo, kas numušė keleivinį lėktuvą, skridusį reisu MH17, ir iš kur teroristai gavo ginklą. Dabar jis jau niekada nebepapasakos apie tai. O štai jeigu jį būtų sučiupę…“, – sakė leidiniui vienas iš aktyvistų okupuotajame Luhanske. Kremlius tuojau pat atmetė tą versiją.

Šiaip ar taip, Michailas Tolstychas – ne pirmas „žmogus, susijęs su pirmosiomis įvykių Ukrainoje valandomis“, kuris staiga nenatūraliai mirė pastaraisiais mėnesiais. Antai, 2017 metų sausio 27 nuo širdies priepuolio mirė rusas Valerijus Bolotovas – Luhansko liaudies respublikos pirmasis vadovas 2014 metų gegužės–rugpjūčio mėnesiais. Daugelis ukrainiečių laikė jį „gyvu įrodymu“, kad Ukrainos rytuose įvyko „ne vietinių gyventojų sukilimas, o Rusijos intervencija“. 

2016 metų spalio 16 dieną sprogus bombai Donecke žuvo prorusiškas vadas Arsenijus Pavlovas, jo šaukinys – Motorola. Anksčiau, 2015 metais, mirė visa serija abiejų apsišaukėlių liaudies respublikų vadų, kurie susikivirčijo su vadovu Igoriu Plotnickiu. Tarp jų – kazokų padalinio vadas Pavelas Dremovas, vadas Aleksejus Mozgovojus ir Aleksandras Bednovas. „Iš viso Ukrainos rytuose ne per karo veiksmus žuvo devyni Putino galvažudžiai, įskaitant ir keletą Rusijos piliečių“, – sakoma straipsnyje.

Šveicarijos televizijos korespondentas Maskvoje Kristofas Francenas mano, kad tai „valymas“ ir „vidiniai kivirčai“, o ne teroro aktai.

Informacijos šaltinis: vokiškas leidinys Bild.

2017.02.18; 05:50

print