Pažaislio liepų alėjoje – dedikacija poetui V. Mačerniui


Vytautas Mačernius. Poetas

Koncertų cikle „Pažaislio liepų alėjos vakarai“ ketvirtadienio vakarą suskambės poezijos ir muzikos programa, skirta poeto Vytauto Mačernio 100-osioms gimimo metinėms. Ypatingoje erdvėje – liepų alėjoje – Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, aktorius Vladas Bagdonas kvies pasiklausyti Vytauto Mačernio „Vizijų“. Poezijos skaitymus, kaip praneša „Bardai LT“, papildys aktoriaus Giedriaus Arbačiausko ir atlikėjos Živilės Mackevičiūtės atliekamos dainos, sukurtos tragiško likimo poeto eilėmis.
 
V. Mačernis – jauniausias literatūros klasikas, naujosios lietuvių poezijos pradininkas, vienas pačių reikšmingiausių savo kartos poetų. V. Mačernio kūryba – didelių vertybių, gyvenimo prasmės ieškančios, besikankinančios, abejojančios ir vėl nušvintančios sielos istorija. Jo poezija priklauso humanistinei filosofinei lietuvių literatūros tradicijai. Viena vertingiausių V. Mačernio kūrybos dalis – eilėraščių ciklas „Vizijos“, kurias, kaip teigiama „Bardai LT“ pranešime, galima pavadinti savotiška dvasine poeto autobiografija, kurioje filosofiniai apmąstymai susipina su senos žemaitiškos sodybos realijomis, genčių likimu, su autoriaus atsiminimais, peraugančiais į regėjimus, kupinus poezijos ir spinduliuojančios prasmės.
 
Pasiklausyti išskirtinai V. Mačernio metams sukurtos poetinės-muzikinės programos po atviru dangumi, Pažaislio bažnyčios ir vienuolyno ansamblio apsuptyje tarp liepų, kviečia programos sumanytojai – geros muzikos ekspertai „Bardai LT“ ir viliasi, kad talentingų aktorių ir atlikėjų sujungti poetiniai žodžiai ir muzika praplės V. Mačernio kūrybos gerbėjų ratą, sužadins poezijos troškulį ir leis didžiuotis mūsų šalies kūrėjais.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.08.05; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *