Pelno mokesčių įstatymo pakeitimais gerinamos verslo sąlygos ir kovojama su agresyviu mokesčių planavimu


Seimas priėmė Finansų ministerijos parengtus Pelno mokesčio įstatymo pakeitimus, kuriais siekiama pagerinti verslo sąlygas, taip pat užkirsti kelią agresyviam mokesčių planavimui.  

Seimas pritarė siūlymui, kad pelno mokesčio, kaip ir kitų mokesčių (išskyrus pridėtinės vertės mokestį) mokėjimams ir deklaravimui bus nustatyta vienos datos taisyklė. 

Nuo 2017 metų pelno mokestis turi būti sumokamas ne vėliau kaip iki kito mokestinio laikotarpio šešto mėnesio penkioliktos dienos, o avansinis pelno mokestis turi būti sumokėtas ne vėliau kaip kiekvieno mokestinio laikotarpio ketvirčio paskutinio mėnesio penkioliktą dieną. Įsigalioję pokyčiai padės verslui mažinti išlaidas ir laiko sąnaudas.

Taip pat priimtomis Pelno mokesčio įstatymo pataisomis į Lietuvos teisę perkeliamos Europos Sąjungos Tarybos Direktyvos nuostatos, skirtos kovai su agresyviu mokesčių planavimu, pavyzdžiui, kai užsienio gaunami dividendai Lietuvoje yra neapmokestinami, o juos išmokėjusi užsienio įmonė susimažina pelno mokesčio bazę.

Kovai su agresyviu mokesčių planavimu ir šešėliu, Lietuva jau yra prisijungusi prie tarptautinių įsipareigojimų privalomai bei automatiškai keistis informacija apie finansų institucijose laikomus pinigus bei įpareigojančius sprendimus (verslo susitarimus su mokesčių administratoriumi dėl konkretaus būsimo sandorio apmokestinimo).

Informacijos šaltinis – Finansų ministerijos Viešųjų ryšių skyrius.

2016.03.23; 05:51

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *