Per protestus Rusijoje sulaikyta daugiau kaip 2 000 žmonių


Per protestus Rusijoje sulaikyta daugiau kaip 2 000 žmonių. EPA – ELTA nuotr.
Maskvoje – neramu. EPA – ELTA nuotr.

Per Rusijos opozicijos protestus prieš prezidentą Vladimirą Putiną sekmadienį visoje šalyje sulaikyta daugiau kaip 2 200 žmonių. Vien tik sostinėje Maskvoje saugumo pajėgos sulaikė per 500 protestuotojų, pranešė nevyriausybinė organizacija „OVD-Info“. Tarp sulaikytųjų Maskvoje yra ir Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno žmona Julia, informavo opozicionieriaus komanda.
 
Žmones į protestus sukvietė A. Navalnas. Jie išėjo į gatves visoje šalyje – nuo Vladivostoko Rusijos Tolimuosiuose Rytuose iki Sankt Peterburgo vakaruose.
 
Sankt Peterburge sulaikyta daugiau kaip 240 žmonių. Saugumo pajėgos čia, kaip ir Maskvoje, ėmėsi priemonių, kad demonstracijos neįvyktų. Miestų centrai buvo atitverti, Maskvoje buvo uždarytos kelios metro stotys.
 
Manoma, kad sulaikytųjų skaičius toliau augs. Sankt Peterburge policija, anot pranešimų, naudojo ašarines dujas ir elektrošoką. Vienas pareigūnas grasino ginklu. Nuotraukose iš Kazanės buvo matyti, kaip virtinė demonstrantų policininkų buvo suguldyti ant sniego.
Dėl A.Navalno suėmimo kilę protestai. EPA – ELTA nuotr.
 
Suimtas protestuotojas. Maskva. EPA – ELTA nuotr.

JAV valstybės sekretorius Antony‘is Blinkenas pasmerkė Rusijos institucijas už „griežtą“ jų reakciją į protestus. „Mes kartojame raginimą Rusijai paleisti tuos, kurie sulaikyti už tai, kad naudojosi savo teisėmis“, – rašė jis tviteryje.
 
Opozicija Rusijoje antrą savaitgalį iš eilės išėjo į gatves, protestuodama prieš V. Putiną ir reikalaudama paleisti A. Navalną. Šis buvo suimtas iš karto po to, kai grįžo į Maskvą iš Vokietijos. Jam skirta 30 dienų arešto bausmė. Berlyne Kremliaus kritikas buvo gydomas dėl apnuodijimo „Novičiok“ grupės kovine medžiaga.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.01.31; 18:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *