Peru – daugiatūkstantiniai protestai dėl blogo prezidento


Peru tūkstančiai žmonių reikalauja pernai išrinkto prezidento nušalinimo. EPA-ELTA nuotr.

Lima, lapkričio 6 d. (AFP-ELTA). Šeštadienį Peru sostinės gatvėmis žygiavo tūkstančiai demonstrantų, reikalavusių nušalinti prezidentą Pedrą Castillo, kurio atžvilgiu pradėti šeši beprecedenčiai tyrimai dėl korupcijos.
 
P. Kastiljo vyriausybės oponentai žygiavo per sostinės Limos centrą, kol dešimtys riaušių policijos pareigūnų panaudojo ašarines dujas, kad neleistų jiems pasiekti parlamento ir vyriausybės rūmų.
 
Panašios demonstracijos, į kurias sukvietė politinės organizacijos ir pilietinės asociacijos, vyko ir kituose šalies miestuose, likus dviem savaitėms iki atvykstant Amerikos valstybių organizacijos delegacijai, kuri turėtų „išanalizuoti“ politinę krizę.
 
Tuo pat metu Limos San Martino aikštėje vyko kolektyvų ir profsąjungų eitynės prezidentui paremti.
 
P. Castillo, buvęs kaimo mokyklos mokytojas, nuolat kritikuojamas nuo tada, kai pernai per rinkimus netikėtai perėmė valdžią iš tradicinio Peru politinio elito.
 
Nuo 2021 metų liepos mėnesio, kai pradėjo eiti pareigas, jis atlaikė du bandymus surengti apkaltą ir yra šešių kriminalinių tyrimų objektas dėl įtarimų papirkinėjimu ir universiteto mokslinio darbo plagijavimu.
Peru sostinėje Limoje – protestai dėl blogo prezidento. EPA – ELTA foto
 
Be to, praėjusį mėnesį Peru generalinis prokuroras pateikė konstitucinį skundą, kuriame P. Castillo kaltinamas vadovavimu nusikalstamai organizacijai, kurioje dalyvauja jo šeima ir sąjungininkai.
 
P. Castillo, einantis penkerių metų kadenciją, kuri baigsis 2026-aisiais, negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, kol eina pareigas.
 
„Jie matys mane iki paskutinės mano kadencijos dienos, nes taip nusprendė mano žmonės“, – šeštadienio rytą vyriausybės rūmuose sakė F. Castillo. Jis neigia, kad jo šeima vykdė nusikaltimus, ir tvirtina, kad yra kampanijos, kuria siekiama jį pašalinti iš valdžios, taikinys.
 
Živilė Aleškaitienė (AFP)
 
2022.11.07; 06:38
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *