Pirmadienį į posėdį šaukiama Valstybės gynimo taryba


Pirmadienį prezidentas Gitanas Nausėda šaukia Valstybės gynimo tarybą į posėdį. Prezidento vadovaujamos Valstybės gynimo tarybos posėdyje, kaip Eltai perdavė prezidento patarėjas komunikacijos klausimais Tomas Beržinskas, bus aptarta Lietuvos parama Ukrainai ir energetikos bei krašto apsaugos klausimai.
 
„Posėdyje bus aptarta Lietuvos parama Ukrainai, Lietuvos elektros energetikos sistemos sinchronizacija su kontinentinės Europos tinklais, krašto apsaugos sistemos struktūrinių ir karinių vienetų plėtra, karinių poligonų ir mokymų teritorijų poreikis“, – teigiama Eltai perduotame komentare.
 
Paskutinį kartą Valstybės gynimo taryba (VGT) Prezidentūroje buvo sušaukta šių metų kovo pradžioje. Šiame posėdyje VGT pavedė Krašto apsaugos ministerijai (KAM) bei kariuomenės atstovams sudaryti aiškius planus dėl galimų struktūrinių pokyčių Lietuvos kariuomenėje.
 
ELTA primena, kad kaip numato Lietuvos Konstitucija, VGT svarsto ir koordinuoja svarbiausius valstybės gynybos klausimus. Į tarybą įeina prezidentas, premjeras, Seimo pirmininkas, krašto apsaugos ministras ir kariuomenės vadas.
 
Irtautė Gutauskaitė (ELTA)
 
2023.05.08; 07:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *