Po reido Dženine palestiniečių valdžia nutraukė bendradarbiavimą su Izraeliu


Palestiniečiai protestuoja. EPA – ELTA nuotr.

Ramala, sausio 26 d. (AFP-ELTA). Ketvirtadienį, po mirtino Izraelio armijos reido Vakarų krante, Palestinos valdžia pareiškė stabdanti saugumo koordinavimą su Izraeliu. Tai gali reikšmingai paveikti palestiniečius civilius.
 
„Nuo šiol saugumo koordinavimas su Izraelio okupacine vyriausybe nebeegzistuoja“, – sakoma prezidento Mahmudo Abbaso biuro pareiškime, paskelbtame po Dženine surengto reido, per kurį žuvo devyni palestiniečiai.
 
Pastarąjį kartą M. Abbasas paskelbė tokį pranešimą 2020 m. gegužę, reaguodamas į Izraelio planus aneksuoti dalis Vakarų kranto. Jie buvo susiję su prieštaringai vertintu tuometinio JAV prezidento Donaldo Trumpo pasiūlymu užbaigti dešimtmečius trunkantį konfliktą.
Kada bus pripažinta Palestina? Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
 
Šiuos ryšius M. Abbasas atkūrė 2020 m. lapkritį po rinkimų Jungtinėse Valstijose, kai prezidentas Joe Bidenas nugalėjo D. Trumpą.
Palestiniečiams sustabdžius bendradarbiavimą su Izraeliu saugumo srityje, tai ypač gali atsiliepti palestiniečių pacientų pervežimui į Izraelio ligonines iš Vakarų kranto ir Gazos.
 
Kitą savaitę į regioną atvyks JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas. JAV nedelsdamos pasmerkė naujausią palestiniečių sprendimą nutraukti saugumo ryšius su Izraeliu ir pareiškė, kad tai nebuvo „teisingas žingsnis“.
 
Viljama Sudikienė (ELTA)
 
2023.01.27; 08:52
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *