Po studento mirties jam kelionę į Šiaurės Korėją organizavusi agentūra atsisako skraidinti į šalį JAV turistus


Po amerikiečių studento Oto Varmbyro (Otto Warmbier) mirties jam Pchenjane viešnagę organizavusi agentūra išbraukia iš programos JAV turistų keliones. Rizika tapo „pernelyg didelė“, – savo „Facebook“ svetainėje pareiškė Kinijoje įsikūrusi įmonė „Young Pioneer Tours“. „Mes daugiau neorganizuosime JAV piliečiams kelionių į Šiaurės Korėją“ – teigiama pareiškime, kuriuo remiasi agentūra AFP. 

EPA nuotraukoje – Šiaurės Korėjos diktatorius su kariuomenės vadais prie kompiuterio

Kelionių agentūrą, kurios būstinė įsikūrusi Kinijos Siano mieste, įkūrė britų emigrantas. Tai buvo viena iš nedaugelio įmonių, organizavusių nardymo ir dviračių išvykas Šiaurės Korėjoje. „Young Pioneer Tours“ siūlėsi nuotykių ištroškusius turistus nuvežti ten, „kur neleistų tavo motina“, be kita ko – į Šiaurės Korėją ir Iraną.

Izoliuotą komunistinę Šiaurės Korėją agentūra vadino „viena saugiausių vietų pasaulyje“. Dėl 22 metų studento atvejo „Young Pioneer Tours“ sulaukė kritikos. O. Varmbyras 2016 metų kovą dėl propagandinio plakato vagystės ir „nusikaltimo prieš valstybę“ Šiaurės Korėjoje buvo nuteistas 15 metų sunkiųjų darbų. Praėjusią savaitę studentas buvo paleistas dėl „humanitarinių priežasčių“ ir išskraidintas į JAV. Pirmadienį jis mirė. Medikų duomenimis, 22 metų vyras Šiaurės Korėjoje patyrė rimtų smegenų sužalojimų.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.06.21; 09:05

print