Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl riaušių prie Seimo


Policijos automobiliai. Slaptai.lt fotografija

Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl riaušių prie Seimo organizavimo. Policijos generalinio komisaro Renato Požėlos teigimu, atsakomybė dėl mitingo metu fiksuotų pažeidimų kils renginio organizatoriams.
 
„Vyksta policijos operacijos aktyvioji bazė ir šiandien visą dieną mūsų policijos pareigūnai dirbo renginyje, kuris pagal išduotą leidimą turėjo baigtis 17 valandą. Bet, kaip matome, prieš 17 valandą dalis žmonių iš mitingo neišsiskirstė, o patraukė prie tam tikrų Seimo pastato vietų, ėmėsi aktyvių veiksmų siekdami užblokuoti judėjimą tiek transporto priemonių, tiek asmenų“, – žurnalistams antradienio vakarą teigė R. Požėla.
 
Policijos generalinio komisaro teigimu, matant, kad situacija ir toliau eskaluojasi buvo priimtas sprendimas parengti policijos operaciją.
 
„Tai šiek tiek užtruko, nes reikėjo mobilizuoti mūsų pareigūnus, surinkti į vieną vietą. (…) Tai užtruko, nes reikėjo ir instruktažą pravesti atitinkamą, sudėlioti aiškiai, taktiškai mūsų veiksmus“, – paaiškino jis.
 
Jo teigimu, minimalus tikslas šiuo metu yra užtikrinti 25 metrų atstumą nuo Seimo. R. Požėlos teigimu, tolesni pareigūnų veiksmai priklausys nuo situacijos. Policijos generalinio komisaro teigimu, protesto organizatoriams gresia atsakomybė.
Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.
 
„Pirminis tikslas yra užtikrinti Susirinkimų įstatymo reikalavimą, nors pats renginys jau yra vykdomas pažeidžiant Susirinkimų įstatymą, tai tie dalykai yra dokumentuojami ir, be abejo, kad atsakomybė vienokia ar kitokia renginio organizatoriams kils. Beje, yra pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl riaušių organizavimo“, – sakę jis.
 
R. Požėlos teigimu, operacijos metu pareigūnams teko imtis fizinės prievartos veiksmų ir specialiųjų priemonių.
 
„Deja, operacijos metu, mano žiniomis, vienas pareigūnas yra sužalotas. Mano žiniomis, sužalota jo akis“, – informavo generalinis policijos komisaras.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.08.11; 06:40
print