Medžiagoje, skirtoje oficialiai palikusio Vatikaną Romos Popiežiaus Benedikto XVI pontifikato pabaigai, “Bloomberg” spausdina dviejų apžvalgininkų – Maragretos Karlson ir Ramešo Ponnuru – diskusiją.
„Kai Popiežius Benediktas XVI paliko Vatikaną, aš pagalvojau apie Ričardą Niksoną, kitą lyderį, atsistatydinusį ir išskridusį į savo rezidenciją sraigtasparniu. Kaip ir Benediktas XVI, Niksonas buvo įtrauktas į nusikaltimų slėpimą. Skirtingai nuo Popiežiaus, jis už tai sumokėjo“, – rašo leidinio žurnalistė Margaret Karlson.
„Romos Popiežius paskutinį kartą susitiko su kardinolais, kurie rinks jo įpėdinį. Jis sakė, kad jiems reikia pasiekti harmoniją savo samprotavimuose, kaip geram orkestrui, ir tai jam gali būti liudijimas, kad jie išrinks dar vieną konservatorių“, – mano ji.
Net tebesitęsiant pagyrūniškam jo išėjimo nušvietimui spaudoje skandalas dėl nuslėptų nusikaltimų, kurį katalikams sunku jam atleisti, aptemdė paskutines Benedikto XVI pontifikato dienas, mano žurnalistė. Ji mini skandalus su dvasininkų seksualiniu priekabiavimu prie vaikų ir slaptos informacijos nutekėjimą iš Vatikano.
„Tai vėl grąžina mane prie Niksono: kaip sakoma, tai ne nusikaltimas, tai jo nuslėpimas“, – rašo ji.
Tam tikrą prieštaravimą Margaretai Karlson išsakė kitas “Bloomberg”apžvalgininkas – Ramešas Ponnuru. Jo nuomone, Benedikto XVI palyginimas su Niksonu „labai jau pritemptas“.
Prieš dešimt metų Vatikanas pradėjo gauti pranešimų apie seksualinio priekabiavimo ir jų slėpimo atvejus, dešimčių metų senumo įvykius, ir aukščiausi bažnyčios hierarchai per ilgai delsė adekvačiai atsakyti, pažymi jis. „Popiežiui Jonui Pauliui II buvo sunku tuo patikėti, kad tiek daug dvasininkų galėjo elgtis taip nesuderinamai su savo statusu“, – rašo žurnalistas.
Benediktas XVI į tą iššūkį atsakė greičiau ir energingiau už daugumą bažnyčios hierarchų, mano Ramešas Ponnuru. Jo nuomone, „visiškai neteisinga tvirtinti, kad Romos Popiežius pats dalyvavo nusikaltimų slėpime“.
„Ir aš nemanau, kad būtų teisinga laikyti šį Popiežių „konservatoriumi“. Jis konservatyvus seksualinės moralės klausimais. Karo ir taikos klausimais jis taip pat „liberalus“, kaip ir Jonas Paulius II“, – samprotauja “Bloomberg” apžvalgininkas.
„Ragindamas kardinolus veikti darniai, Benediktas XVI nepasiuntė jokio užšifruoto politinio pavedimo. Jis pakartojo evangelisto Jono žodžius – raginimą savo mokiniams ieškoti vienybės Kristuje“, – taip mano Ramešas Ponnuru.
Nuotraukoje: iš Šventojo Sosto savo noru pasitraukęs Popiežius Benediktas XVI.
Šaltinis: “Bloomberg”
2013.03.08