Popiežius priėmė Paryžiaus arkivyskupo atsistatydinimą


Paryžiaus arkivyskupas Michelis Aupetit. EPA – ELTA foto

Vatikanas, gruodžio 2 d. (ELTA). Popiežius Pranciškus priėmė Paryžiaus arkivyskupo Michelio Aupetit atsistatydinimą. Tai ketvirtadienį pranešė Šventojo Sosto spaudos tarnyba.
 
„Šventasis Tėvas patenkino prašymą atleisti nuo Paryžiaus arkivyskupijos valdymo, kurį pateikė M. Aupetit, – sakoma pranešime. – Jis paskyrė arkivyskupijos apaštališkuoju administratoriumi George`ą Pontier“.
 
Anksčiau laikraštis „Le Figaro“ pranešė, jog M. Aupetit nusiuntė pontifikui atsistatydinimo prašymą dėl žiniasklaidoje pasirodžiusių gandų apie jo intymius ryšius su viena iš parapijiečių. Leidinio žiniomis, M. Aupetit išsiuntė laišką dar lapkričio 22-ąją – tą dieną žurnale „Le Point“ pasirodė didelis straipsnis apie arkivyskupą, kuriame, be kita ko, buvo teigiama, kad jis palaikė santykius su parapijiete 2012 metais, kai dar ėjo generalinio vikaro pareigas. Lapkričio 25 d. jo prašymas pasiekė Vatikaną. M. Aupetit patvirtino, jog 2012 metais viena moteris jam rodė itin daug dėmesio, bet griežtai paneigė turėjęs su ja intymių santykių.
 
„Dievas davė, Dievas paėmė“ – pakomentavo Šventojo Sosto sprendimą M. Aupetit. Paryžiaus vyskupijos tinklalapyje paskelbtame pareiškime jis pakartojo, jog nusiuntė Vatikanui atsistatydinimo prašymą tik todėl, kad apsaugotų vyskupiją nuo skilimo.
 
„Žinoma, mane labai sukrėtė išpuoliai prieš mane. Šiandien aš dėkoju Dievui už tai, kad mano širdyje viešpatauja ramybė. Dėkoju daugybei žmonių, kurie pastarosiomis dienomis man parodė pasitikėjimą ir palankumą. Aš meldžiuosi už tuos, kurie galbūt linkėjo man pikto, – parašė jis. – Aš prašau atleidimo tų, kuriuos galėjau įskaudinti, ir patikinu jus, kad mano maldos visada bus su jumis“.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2021.12.03; 07:00
print