Popiežius užsimena apie taikos misiją


Popiežius Pranciškus paragino žmones būti kukliais. EPA-ELTA nuotr.

Roma, gegužės 1 d. (dpa-ELTA). Popiežius Pranciškus, turėdamas omenyje Rusijos karą Ukrainoje, nedrąsiai užsiminė, kad Vatikanas dalyvauja taikos misijoje.
 
„Visi nori kelio į taiką. Aš esu pasirengęs padaryti viską, ko reikia. Šiuo metu vyksta misija, tačiau ji dar nėra vieša“, – sakė Katalikų bažnyčios vadovas žurnalistams sekmadienį, grįždamas iš savo kelionės Vengrijoje. Detalių jis nepateikė.
 
„Kai ateis laikas, galėsiu apie tai kalbėti“, – pridūrė popiežius. Jis savaitgalį susitiko su Budapešto ir Vengrijos metropolitu Hilarionu, kuris anksčiau buvo Maskvos patriarchato užsienio reikalų tarnybos vadovas ir patriarcho Kirilo patikėtinis. „Galite suprasti, kad mes susitikime kalbėjomės ne apie Raudonkepuraitę, bet apie viską“, – teigė Pranciškus. Jis jau seniai nori susitikti su Kirilu, ginančiu Rusijos invaziją į Ukrainą.
 
Popiežius ragino išlaikyti diplomatinius santykius ir visada kalbėtis, kad būtų ieškoma bendrų kelių į taiką. „Manau, kad taika ateina atveriant kanalus. Taikos nėra, jei jie užsiveriami“, – kalbėjo pontifikas.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *