Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra pradeda naują technologinio verslumo projektą „Inovatyvaus verslo kūrimo skatinimas“ (INOVEKS), kurį remia Ūkio ministerija. Tai didžiulė iniciatyva, skatinanti technologinių ir inovatyvių įmonių steigimąsi ir vystymąsi visoje Lietuvoje.
„Tai išskirtinis naujo technologinio verslo projektas, kuris pradedamas įgyvendinti drauge su 16 Lietuvos partnerių. Projektas jungia didžiausius Lietuvos universitetus, mokslo ir technologijų parkus ir kitas mokslo ir studijų institucijas. Projekto metu bus sudarytos bendros partnerių komandos, kurios padės jaunimui generuoti pažangias idėjas ir skatins imtis verslo. Jungiant partnerius iš visos Lietuvos, bus sukurtas bendradarbiavimo ir dalijimosi patirtimi tinklas. Projektui skiriama 9,6 mln. litų Europos Sąjungos struktūrinių fondų parama. Planuojama, kad per dvejus metus Lietuvoje bus įkurta daugiau nei 50 inovatyvių įmonių. Tai padidins aukštos pridėtinės vertės verslo lyginamąją dalį, paskatins inovacijų proveržį“, – teigia ūkio ministras Evaldas Gustas.
Projektas sudarys galimybių studentams, doktorantams, jauniesiems mokslininkams ir tyrėjams generuoti, išgryninti verslo idėjas, steigti naujas aukštos pridėtinės vertės technologines įmones, kurti maketus, prototipus, diegti naujas technologijas. Naujo technologinio verslo kūrėjai galės pasinaudoti verslo pradžios, rinkodaros, administravimo, idėjų gryninimo, verslo plėtojimo, prototipų ir (arba) maketų kūrimo ir kitomis profesionalų konsultacijomis bei inkubavimo paslaugomis.
„Universitetai ugdo daug gabaus jaunimo, kurį reikia nukreipti tinkama linkme, padėti jiems realizuoti idėjas, padrąsinti, kad baigę mokslus galėtų turėti savo verslą, tuomet nereikės emigruoti į užsienį ar pildyti bedarbių gretų. Valstybė turi sudaryti geresnes sąlygas idėjoms realizuoti. Projekte svarbus vaidmuo tenka mokslo ir technologijų parkams, kurie suteiks pradedančiajam verslui inkubavimo paslaugų“, – teigia Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros direktorius Arūnas Karlonas.
Projekte dalyvauja 7 universitetai (Vilniaus universitetas, Kauno technologijos universitetas, Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Klaipėdos universitetas, Aleksandro Stulginskio universitetas, Vytauto Didžiojo universitetas, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas) ir 7 mokslo ir technologijų parkai (VšĮ „Saulėtekio slėnis“, VšĮ Šiaurės miestelio technologijų parkas, VšĮ KTU regioninis mokslo parkas, VšĮ Visorių informacinių technologijų parkas, VšĮ Kauno aukštųjų ir informacinių technologijų parkas, VšĮ „Technopolis“, VšĮ Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas), Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla ir Lietuvos energetikos institutas.
Projektas tęsis iki 2015 m. spalio mėn. Projektas finansuojamas Europos regioninio plėtros fondo ir Europos socialinio fondo lėšomis.
2014.01.21; 04:30