Praėjusią parą Lietuvoje – 1680 koronavirusinės infekcijos atvejai


Stabdykime COVID-19 visomis priemonėmis. Slaptai.lt nuotr.

Praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 1680 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai, pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).
 
470 iš jų registruoti Vilniaus, 262 – Kauno, 250 – Klaipėdos, 158 – Panevėžio, 147 – Šiaulių, 132 – Telšių. Dar 75 infekcijos atvejai patvirtinti Alytaus, 64 – Marijampolės, 57 – Utenos ir 56 – Tauragės apskrityse. 9 atvejų kol kas dar nėra priskirti jokiam šalies regionui dėl informacijos trūkumo. Kuriems regionams priskirti šiuos atvejus, paaiškės po epidemiologinio tyrimo.
 
Iš per praėjusią parą gautų 1680 teigiamų testų rezultatų 618 į sistemą pateko vėlai vakare ir naktį. NVSC darbo valandomis buvo gauti 1062 teigiami testų rezultatai, iš kurių 902 epidemiologinė diagnostika atlikta, likusių – atliekama ketvirtadienį.
 
Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, registruota 215.
 
Praėjusią parą atvejai fiksuoti protrūkiuose
 
Praėjusią parą registruoti atvejai, siejami su protrūkiais Klaipėdos jūrininkų ligoninėje, Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje, Klaipėdos jūrininkų sveikatos priežiūros centre, Klaipėdoje veikiančioje įstaigoje „Ori Senatvė“, neįgaliųjų centre „Klaipėdos lakštutė“, Švenčionių ligoninėje, Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje. Taip pat toliau registruojami atvejai, susiję su protrūkiais Raseinių, Kėdainių, Biržų, Alytaus ligoninėse. 
 
Dar 11 infekcijos atvejų, patvirtintų praėjusią parą, epidemiologų vertinimu, yra susiję su protrūkiu Rietavo Pirminės sveikatos priežiūros centro palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje, kur iš viso jau fiksuota daugiau nei 20 infekcijos atvejų.
 
Taip pat per trečiadienį registruoti koronaviruso atvejai, siejami su protrūkiais Telšių rajone veikiančiuose Dūseikių socialinės globos namuose, Rietavo parapijos senelių globos namuose, Utenos šv. Klaros palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje, taip pat – Regioninėje Telšių ligoninėje, kur praėjusią parą fiksuoti 8 COVID-19 atvejai.
 
Utenos apskrityje praėjusią parą toliau registruoti atvejai, susiję su protrūkiu įmonėje „Utenos vandenys“. Iš viso kiek daugiau nei per savaitę registruoti 22 susiję koronavirusinės infekcijos atvejai, iš kurių 16 yra darbuotojai, kiti – antriniai kontaktai, t. y. šeimų nariai.
 
Be to, praėjusią parą fiksuotas protrūkis Varėnos rajone, Valkininkuose, įsikūrusio Santaros klinikų Reabilitacijos, fizinės ir sporto medicinos centro stacionarinės reabilitacijos skyriuje – praėjusią parą infekcija nustatytas 3-ims darbuotojams.
 
Taip pat naujas protrūkis registruotas Tytuvėnų Pirminės sveikatos priežiūros centro Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje, kur praėjusią parą infekcija patvirtinta 3-ims darbuotojams.
 
Dar vienas naujas COVID-19 protrūkis praėjusią parą fiksuotas Tauragės apskrityje esančiame Skaudvilės ugdymo ir vaiko gerovės centre. Infekcija patvirtinta 2-iems įstaigos darbuotojams.
 
Taip pat protrūkis registruotas NVSC Šiaulių departamente, kur infekcija šiuo metu jau yra patvirtinta 3-ims įstaigos darbuotojams.
 
Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje registruota beveik 300. 
 
Lietuvoje – dar 18 mirties nuo koronaviruso atvejų
 
NVSC praneša, kad iš gydymo įstaigų praėjusią parą gauta informacija apie 18 mirties nuo koronaviruso atvejų, asmenys turėjo gretutinių susirgimų. Šiuo metu infekcija yra pasiglemžusi 341 gyvybę.
 
5 mirties atvejai registruoti Šiaulių apskrityje. Asmenys priklausė 50–59, 60–69, 70–79 ir 80–89-erių metų amžiaus grupėms.
3 mirties atvejai registruoti Vilniaus apskrityje. Asmenys priklausė 70–79 ir 80–89-erių metų amžiaus grupėms.
3 mirties atvejai registruoti Telšių apskrityje. Asmenys priklausė 70–79, 80–89 ir 90–99-erių metų amžiaus grupėms.
3 mirties atvejai registruoti Klaipėdos apskrityje. Asmenys priklausė 70–79-erių metų amžiaus grupei.
2 mirties atvejai registruoti Tauragės apskrityje. Asmenys priklausė 70–79 ir 80–89-erių metų amžiaus grupėms.
Kauno apskrityje praėjusią parą registruotas 1 mirties atvejis. Asmuo priklausė 80–89-erių metų amžiaus grupei.
Taip pat praėjusią parą 1 mirties atvejis registruotas Utenos apskrityje. Asmuo priklausė 80–89-erių metų amžiaus grupei.
 
Be to, praėjusią parą registruota 11 mirties atvejų (4 – Klaipėdos, 3 – Šiaulių, po 1 – Kauno, Tauragės, Telšių, Vilniaus apskrityse), kai užsikrėtusieji koronavirusu mirė dėl kitų priežasčių.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.11.19; 00:01
print