Prancūzija jaučiasi įžeista


Prancūzijos užsienio reikalų ministras Jean-Yves Le Drianas. EPA-ELTA nuotr.

Prancūzijos užsienio reikalų ministras Jean-Yves Le Drianas Australiją ir Jungtines Valstijas apkaltino melu dėl povandeninių laivų pardavimo sutarties. Dėl to Prancūzija šeštadienį atšaukė savo ambasadorius šiose valstybėse, primena BBC.
 
Kalbėdamas Prancūzijos televizijos kanalui „France 2“, ministras abi šalis taip pat apkaltino dviveidiškumu, paniekos demonstravimu ir pasitikėjimo sulaužymu.
 
Remiantis „Aukus“ pavadinta sutartimi, Australijai bus suteikta technologija statyti branduolinius povandeninius laivus. Dėl to Prancūzija neteks daugybės milijardų dolerių, mat šalis su Australija anksčiau buvo pasirašiusi sutartį dėl prancūziškų povandeninių laivų pardavimo.
 
Šis paktas, kuriam priklauso ir Jungtinė Karalystė, vertinamas kaip skirtas kovai su Kinijos galios augimu ginčijamoje Pietų Kinijos jūroje. Prancūzija apie paktą buvo informuota likus vis kelioms valandoms iki planų paviešinimo šios savaitės viduryje.
 
Kalbėdamas su žurnalistais Prancūzijos užsienio reikalų ministras užsiminė, kad tarp sąjungininkų įsiplieskusi „rimta krizė“ neslopsta.
 
„Tai, kad pirmą sykį JAV ir Prancūzijos santykių istorijoje teko atšaukti savo ambasadorių konsultacijoms, yra rimtas politinis įvykis, kuris atskleidžia tarp mūsų valstybių kilusios krizės mastą“, – sakė ministras.
 
Irma Jančiauskaitė (ELTA)
 
2021.09.19; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *