Prancūzijoje trečią naktį iš eilės – riaušės


Prancūzijoje trečią naktį iš eilės – riaušės. EPA-ELTA nuotr.

Paryžius, birželio 30 d. (dpa-ELTA). Prancūzijoje trečią naktį iš eilės tęsėsi riaušės, kilusios po to, kai policijos kontrolės metu buvo nušautas jaunuolis. Apie neramumus pranešta iš Paryžiaus regiono bei kitų miestų. Siekiant pažaboti smurtą, naktį į penktadienį visoje šalyje buvo mobilizuota 40 000 policininkų.
 
Kai kuriuose miestuose buvo panaudotos specialiosios pajėgos bei sraigtasparniai, pranešė laikraštis „Le Parisien“ ir stotis BFMTV. Pasak šaltinių iš vidaus reikalų ministro Géraldo Darmanino aplinkos, sulaikyta mažiausiai 420 asmenų, 242 jų – Paryžiaus regione.
 
Nantere prie Paryžiaus, kur antradienį buvo nušautas 17-metis, ketvirtadienio vakarą padegtas banko filialas – liepsnos išplito į virš jo esančias gyvenamąsias patalpas. Žmonės per gaisrą nenukentėjo.
 
Po gedulo eitynių Nantere, skirtų nušautam jaunuoliui, kuriose dalyvavo 6 000 žmonių,  ketvirtadienio vakarą kilo susirėmimai tarp protestuotojų ir policijos. Pareigūnai buvo apmėtyti Molotovo kokteiliais. Policija stebėjo padėtį iš sraigtasparnių ir pasitelkė specialiąsias pajėgas. Čia sulaikyta 19 žmonių.
Prancūzijoje – brutalios riaušės. EPA-ELTA nuotr.
 
Marselio uostamiestyje šimtai protestuotojų susirėmė su policija. Buvo plėšiamos parduotuvės, sulaikyta 14 žmonių. Riaušės vyko ir Lilyje, Lione bei Bordo.
 
17 metų Nahelis M. antradienį buvo nušautas į krūtinę eismo kontrolės metu. Policininkas paleido šūvius iš tarnybinio ginklo, kai vaikinas staiga pradėjo važiuoti. Prieš jį pradėtas tyrimas. Anot prokuratūros, ginklo panaudojimas nebuvo pateisinamas.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2023.06.30; 09:20
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *