Prancūzijos „geltonosios liemenės“ vėl sugrįžo į gatves


Prancūzijos „geltonųjų liemenių“ protestuotojai šeštadienį vėl sugrįžo į gatves po to, kai vyriausybės atstovas pavadino vis dar protestuojančius žmones radikalais, siekiančiais nuversti valdžią.


Prancūzijos „geltonosios liemenės“ vėl sugrįžo į gatves. EPA-ELTA nuotr.

Keli šimtai protestuotojų susirinko Eliziejaus laukų alėjoje Paryžiaus centre, kur saugumui užtikrinti jau buvo dislokuota 15 policininkų ekipažų. Eitynės buvo organizuotos ir kai kuriuose kituose Prancūzijos miestuose.

Penktadienį vyriausybės atstovas spaudai Benjaminas Griveaux pavadino vis dar protestuojančius žmones „radikalais, norinčiais sukilimo ir vyriausybės nuvertimo“.

Šis šeštadienis yra jau aštuntas šeštadienis, pažymėtas „geltonųjų liemenių“ protestais, tačiau demonstrantų skaičius palaipsniui mažėja nuo protestų pradžios lapkritį.

Naują protestų bangą paskatino trečiadienį įvykdytas Erico Doueto, vieno iš judėjimo lyderių, sulaikymas. Paryžiaus policija sulaikė E. Doueto dėl kaltinamų turėjus per protestus ginklą. 

Paryžiuje protesto organizatoriai ragino žygiuoti nuo miesto rotušės iki Nacionalinės Asamblėjos, Prancūzijos parlamento, ir susirinkti Eliziejaus laukuose, kur ankstesniuose protestuose vyko smurto proveržiai.

Ketvirtadienį paskelbti „Odoxa Dentsu“ atliktos apklausos duomenys rodė, kad 55 proc. visuomenės palaiko „geltonųjų liemenių“ judėjimą.

Agentūros AFP šaltinių teigimu, vyriausybė dislokavo policijos pareigūnus visoje Prancūzijoje, kuriuos, esant reikalui, palaikys specialieji riaušių tramdymo daliniai.

„Geltonųjų liemenių“ protestai, pavadinti pagal ryškias liemenes, dėvimas protestuotojų, prasidėjo Prancūzijos regionuose lapkritį dėl išaugusių degalų kainų, tačiau greitai protestai išsirutuliojo į bendrą nepasitenkinimą prezidento Emmanuelio Macrono politika ir valdymo stiliumi.

E. Macronas iš pradžių atsisakė nusileisti protestuotojams, tačiau gruodžio viduryje, po savaites trukusių smurto proveržių, sutiko su protestuotojų reikalavimais ir atšaukė planus didinti kuro akcizus bei pažadėjo padidinti minimalią algą ir sumažinti mokesčius pensininkams.

„Geltonųjų liemenių“ protestai yra didžiausia politinė krizė 20 mėn. trukusiu E. Macrono prezidentavimo laikotarpiu.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.01.06; 06:30

print