Prancūzų mano, kad valdžia sako ne viską apie kaukes


Dauguma prancūzų – 76 proc. – mano, jog šalies valdžia slepia nuo jų tiesą, kad pandemijos sąlygomis būtina dėvėti apsaugines kaukes. Tai rodo ketvirtadienį paskelbti apklausos, kurią laikraščio „Le Figaro“ ir radijo stoties „France Info“ užsakymu surengė tarnyba „Odoxa“, rezultatai.
 
Trys ketvirtadaliai suaugusių Prancūzijos gyventojų įsitikinę, jog valdžia „slepia tiesą“ todėl, kad „apsauginių kaukių šalyje nepakanka net medicinos įstaigų darbuotojų poreikiams patenkinti“. Priešingos nuomonės laikosi tik 23 proc. apklaustųjų. Pasak jų, valdžia veikia „visai viešai ir atvirai“, o jos priemonės ir pareiškimai grindžiami mokslininkų, su kuriais ji konsultuojasi, pozicija.
 
Vis dėlto, tyrimo duomenimis, 72 proc. prancūzų mano, kad „apsauginių kaukių dėvėjimas Prancūzijoje turėtų būti privalomas“. Tarp vyresnių kaip 65 metų amžiaus respondentų, kurių gyvybei koronavirusas kelia didžiausią pavojų, už privalomą apsauginių kaukių dėvėjimą yra 81 proc.
 
Dauguma gyventojų labai neigiamai reaguoja ir į besikeičiančią ir iki šiol nevisiškai aiškią valdžios poziciją dėl kaukių dėvėjimo. „Nelogiškais“ ir „painiais“ vyriausybės atstovų ir medicinos ekspertų pareiškimus šiuo klausimu laiko 77 proc. respondentų. Be to, 73 proc. apklaustųjų mano, jog vyriausybė „nesiėmė reikiamų priemonių, kad aprūpintų gydytojus“ medicinos įranga ir reikmenimis.
 
Apklausa buvo surengta balandžio 8-9 dienomis internetu, joje dalyvavo 1003 prancūzai, vyresni kaip 18 metų amžiaus.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.04.10; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *