Prekybos eurokomisaras Ph. Hoganas teigia, kad B. Johnsonas nesilaikys išsikeltų „Brexito“ terminų


Jungtinės Karalystės (JK) premjeras Borisas Johnsonas nesilaikys savo paties išsikelto termino iki 2020-ųjų pabaigos pasiekti susitarimą su ES dėl prekybos po „Brexito“, pareiškė už prekybą atsakingas Europos Komisijos (EK) narys Philas Hoganas.
 
„Praeityje mes matėme, kaip premjeras (B. Johnsonas) pažadėjo verčiau mirti griovyje nei atidėti „Brexitą“. Vėliau jis būtent taip ir padarė“, – laikraščiui „The Irish Times“ sakė Ph. Hoganas.
 
Jungtinė Karalystė iš ES turėtų išstoti sausio pabaigoje, o pereinamasis laikotarpis baigsis 2020 m. pabaigoje. B. Johnsonas žada žada netęsti pereinamojo laikotarpio nepriklausomai nuo to, ar JK ir ES pavyks iki tada sutarti dėl prekybinių santykių, ar ne.
 
Ph. Hogano teigimu, britų premjero planas įstatymu nustatyti pereinamojo laikotarpio pabaigos datą yra „labai keistas“ politinis manevras.
Eurokomisaras taip pat įspėjo, kad „Brexitas“ be prekybos sutarties „užpiltų druskos ant žaizdų ir suskaldytų šeimas, bendruomenes ir ištisus regionus“.
 
„Per pastaruosius 4 metus Jungtinėje Karalystėje diskusijos pernelyg dažnai buvo paremtos klaidingomis prielaidomis, kad galima įgyvendinti „Brexitą“ ir išlaikyti visus narystės ES privalumus, – teigė Ph. Hoganas. – Dabar Vestminsteris išėjo iš politinės aklavietės ir kitas „Brexito“ etapas turi būti paremtas realybe ir tikrais faktais.“
 
„Tokia retorika – ir vilkas sotus, ir avys sveikos – nebeveiks. Abi pusės turi kartu ramiai veikti“, – tvirtino politikas.
 
Kadangi Ph. Hoganas Europos Komisijoje yra atsakingas už prekybą, jo vaidmuo ES derybose su Didžiąja Britanija bus itin svarbus.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.01.01; 11:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.