Premjerui Sauliui Skverneliui diagnozuotas kraujo vėžys


Premjeras Saulius Skvernelis žurnalistams pranešė, kad jam diagnozuota limfoma – kraujo vėžys.
 
„Diagnozė yra patvirtinta – yra limfoma. Pirminė stadija. Nėra išplitusi, yra taikomas gydymas. Imunoterapija ir chemoterapija. Pirmą ciklą aš praėjau. Šiandien jaučiuosi puikiai. Du mėnesiai, rugsėjis- spalis, ciklai turi būti pabaigti. Ir gydytojai tikisi pilno pasveikimo. To tikiuosi ir aš, dėkoju visiems už palaikymą, už supratimą, už subtilumą. Tokiais atvejais paaiškėja, kas yra kas Lietuvoje, artimoje aplinkoje ir tolimesnėje aplinkoje“, – sakė S. Skvernelis.
 
Pasak jo, dar būdamas pareigūnu jis sveikatą tikrinosi kasmet, šio įpročio laikėsi ir vėliau. Paskutinį kartą sveikatą buvo tikrinęsis praėjusių metų liepos mėnesį, tuomet ligos požymių aptikta nebuvo.
 
„Tokias diagnozes, deja, išgirsta keliolika tūkstančių žmonių kiekvienais metais, aš nesu išskirtinis. Niekam nelinkiu to patirti. (…) Bet toks gyvenimas yra. Galiu tiktai būti geru pavyzdžiu – tikrinkitės, nors ir jaučiatės puikiai. Aš visą laiką jaučiuosi puikiai. Ir dabar jaučiuosi puikiai, ir prieš operaciją jaučiausi puikiai. Sunku suvokti, kad kažkas galbūt yra…(…) Ir, nepaisant savijautos, savimi rūpinkitės, tikrinkitės, tyrimai yra reikalingi. Vienintelis dalykas kas gali užtikrinti sėkmę – pasitikėjimas medikais, rūpinimasis savimi. Gyventi reikia dėl svarbių tikslų, kilnių tikslų, mylėti savo artimus žmones…to linkiu visiems“, – sakė S. Skvernelis.
 
Pasak S. Skvernelio, jis ir toliau eina premjero pareigas, reikalui esant jį pavaduos energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.
 
„Aš esu premjeras. Prezidento dekretas yra sutartas taip, kad jeigu aš pasijausčiau blogiau arba, kaip aš jau minėjau, man yra atliekamos procedūros, vakar ir užvakar aš buvau nedarbingas, kitos procedūros bus dienos stacionare, ryte ateinu, per pietus išeinu… manau, kad kaip ir šiandien, galėsiu pilnu pajėgumu tęsti savo darbus, tą darysiu, kai negalėsiu, mane pavaduos Žygimantas Vaičiūnas. Tokia yra teisinė situacija“, – sakė S. Skvernelis.
 
ELTA primena, kad premjeras S. Skvernelis savaitės pradžioje pranešė, kad jam prieš kelias savaites atlikta operacija praėjo sėkmingai. Tuo pačiu metu pasirašytas ir prezidento Gitano Nausėdos dekretas, kuriame suteikiamas premjerui laikinas nedarbingumas nuo rugpjūčio 26 d. iki spalio 4 d.
 
Šiuo laikotarpiu premjeras turėtų dirbti kasdienį darbą, o nedarbingumu naudosis tik esant poreikiui. Dekrete taip pat skelbiama, kad nedarbingumo dienomis premjerą pavaduos energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.
Apie atliktą operaciją pirmadienį feisbuke pranešęs S. Skvernelis pabrėžė, kad kurį laiką šalia vadovavimo Vyriausybei jam teks dėmesio skirti ir su gydymu susijusioms procedūroms.
 
„Deja, turiu tęsti gydymą, todėl artimiausiais mėnesiais teks (…) skirti dėmesio ir būtinoms procedūroms. Jų metu stengsiuosi, kiek tai įmanoma, neatsitraukti nuo darbų ir su atsinaujinusia komanda įgyvendinsime užduotis, kurias esame užsibrėžę“, – rašė premjeras, iškart atsiprašydamas tų, su kuriais dėl susiklosčiusių aplinkybių nepavyks susitikti.
 
„Turiu daugybę kvietimų dalyvauti įvairiuose renginiuose, tačiau šį kartą prašau man atleisti. Neatvyksiu pas Jus ne dėl to, kad nenorėčiau. Tikiu, įveiksiu ir šitą iššūkį, dėkoju savo artimiesiems, draugams ir visiems už palaikymą!“, – feisbuke rašė jis.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.08.29; 03:00
print