Prezidentas įvertino diskusijas dėl rusų ir baltarusių dalyvavimo olimpiadoje


Bėgimas. Slaptai.lt nuotr.

Prezidentas Gitanas Nausėda tikina, kad Vakarų valstybės turėtų susimąstyti dėl dalyvavimo 2024 m. Paryžiaus vasaros olimpinėse žaidynėse, jeigu Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) leis Rusijos ir Baltarusijos atletams varžytis po neutralia vėliava.
 
Pasak šalies vadovo, tokie svarstymai dėl agresorių šalių dalyvavimo varžybose yra bandymas „pro užpakalines duris įvesti Rusijos ir Baltarusijos sportininkus į tarptautinę areną“, o tai, prezidento teigimu, prieštarauja Lietuvos pozicijai.
 
„Manau, kad tai yra nenuosekli pozicija. Jeigu mes visą laiką kalbėjome, kad viena iš priemonių paveikti Rusijos elgesį ir jos visuomenę yra Rusijos izoliavimas kultūrinėje, ekonominėje, socialinėje sferoje, politinėje, be jokios abejonės, tai tokie veiksmai arba pačių Vakarų bendruomenių atstovų mėginimai pro užpakalines duris įvesti Rusijos ar Baltarusijos sportininkus į tarptautinę areną prieštarauja mūsų principams, prieštarauja mūsų norui sustabdyti šitą karą“, – pirmadienį žurnalistams sakė šalies vadovas.
 
„Aš manau, kad demokratiškas pasaulis turėtų labai rimtai apsvarstyti, ar yra prasminga dalyvauti olimpiadoje, turint galvoje štai tokias pastangas“, – pažymėjo G. Nausėda.
 
ELTA primena, jog IOC praėjusią savaitę pareiškė, kad „jokiam sportininkui neturėtų būti užkirstas kelias dalyvauti varžybose vien dėl savo paso“.
 
Draudžiama. Slaptai.lt nuotr.

IOC aiškina, kad Rusijos ir Baltarusijos sportininkai didžiausiose varžybose neatstovautų savo valstybei ar jokiai kitai organizacijai savo šalyje, t. y. minėtų šalių atletams dalyvauti 2024 m. Paryžiaus vasaros olimpiadoje tektų po neutralia vėliava.
 
Dėl tokio IOC sprendimo Ukraina žada boikotuoti Paryžiaus olimpines žaidynes.
 
Pirmadienį Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen pranešė inicijuosianti Seimo rezoliuciją, kuria būtų įtvirtina Lietuvos pozicija dėl Rusijos ir Baltarusijos dalyvavimo artėjančiose 2024 m. Paryžiaus vasaros olimpinėse žaidynėse.
 
Be parlamento rezoliucijos, Lietuva žada inicijuoti bendrą kreipimąsi į IOC. Švietimo, mokslo ir sporto viceministras L. Obcarskas patikino, kad Vyriausybėje yra ruošiamas kreipimasis į IOC – šiuo metu, pasak jo, vyksta derinimo procesai.
 
Augustė Lyberytė (ELTA)
 
2023.01.31; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *