Prezidentas susitiko su jaunaisiais mokytojais


Prezidentas Gitanas Nausėda dalyvavo tradiciniame piknike su mokytojais. Roberto Dačkaus (Prezidento kanceliarija) nuotr.

Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda su pirmąja ponia Diana Nausėdiene antradienį, Mokslo ir žinių dienos išvakarėse, Prezidentūros kiemelyje susitiko tradiciniame piknike ir diskusijoje su jaunosios kartos mokytojais.
 
Prezidentas su įvairių Lietuvos savivaldybių mokyklose įsidarbinusiais jaunaisiais mokytojais, tik ką baigusiais pedagogines studijas, kalbėjosi apie laukiančius iššūkius. Šalies vadovas, kaip teigiama Prezidentūros pranešime, domėjosi, kokios yra naujųjų pedagogų nuotaikos ir lūkesčiai.
 
„Pirmieji metai mokykloje mokytojui yra ne mažiau ypatingi nei mokiniui – daug minčių, vilties ir jaudulio, todėl noriu Jus padrąsinti. Mokytojų vaidmuo yra labai svarbus auginant Lietuvos ateitį. Šis darbas yra reikšmingas ir pasiaukojantis, tai – pasirinktas gyvenimo būdas. Nors rezultatus pamatysite negreitai, jie bus svarbūs visai Lietuvai“, – sakė prezidentas.
 
Šalies vadovas naujiesiems mokytojams dėkojo už teisingą pasirinkimą. Jis palinkėjo pamatyti ne tik klasę, bet ir konkretų vaiką su visais jo ypatumais ir stiprybėmis, taip pat gebėjimo padrąsinti ir paguosti.
 
Prezidentas G. Nausėda sakė norintis, kad naujieji mokytojai būtų ne tik motyvuoti dirbti ir likti mokyklose, bet ir neprarastų tikėjimo, surastų palaikymo savo naujuose kolektyvuose šiuo sudėtingu pandemijos ir susipriešinimų išvargintu laikotarpiu.
 
Susitikime kartu su mokytojais dalyvavo ir į jaunimo švietimo sistemą skatinančios įsilieti programos „Renkuosi mokytis“ ir asociacijos „Kūrybinės jungtys“ atstovai. Su naujaisiais pedagogais ir filmo apie mokyklą „Sistema“ kūrėjais buvo diskutuojama apie šiame filme pavaizduotą švietimo sistemos realybę, kurią jie turi galios pakeisti.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.09.01; 03:00
print