Prezidentė Strasbūre pagerbs H. Kolio atminimą


Buvęs Vokietijos kancleris Helmutas Kolis. Reuters nuotr.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė šeštadienį Europos Parlamente Strasbūre dalyvaus iškilmingoje ceremonijoje, skirtoje buvusiam Vokietijos federaliniam kancleriui ir Europos garbės piliečiui Helmutui Koliui (Helmut Kohl) pagerbti.

Ilgametis Vokietijos vyriausybės vadovas ir vienas įtakingiausių Europos bei pasaulio politikų mirė birželio 16 dieną savo namuose Liudvigshafene. Jam buvo 87-eri. H. Kolis Vokietijos kancleris buvo nuo 1982 iki 1998 metų – ilgiau už bet kurį savo pirmtaką.

Jo atminimui pagerbti rengiama pirmoji valstybinė Europos Sąjungos (ES) ceremonija, į kurią susirinks visų ES valstybių ir vyriausybių vadovai. Po ceremonijos ES sostinėje Strasbūre H. Kolio palaikai tą pačią dieną bus pervežti į Špejerį, vieną seniausių, Romos imperijos laikus menančių Vokietijos miestų, ir ten iškilmingai palaidoti.

H.Kolis į istoriją įėjo kaip Vokietijos suvienijimo architektas, tvirtai rėmęs bei puoselėjęs ir visos Europos vienybės idėją. Kancleris daug prisidėjo prie politinių procesų, lėmusių, kad Lietuva ir kitos, už geležinės uždangos įkalintos valstybės sugrįžo į Europos tautų šeimą ir tapo transatlantinės bendruomenės narėmis.

Ilgametis Vokietijos kancleris buvo stiprios ES šalininkas, daug prisidėjęs prie jos integracijos ir visų Europos žmonių gerovės, saugumo ir taikaus tarpusavio sugyvenimo. H. Kolis aktyviai pasisakė už bendros ES valiutos įvedimą ir buvo stipri euro varomoji jėga.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.07.01; 04:00

print