Prie Katedros aikštėje eksponuojamo tanko kilo muštynės


Ukrainiečių karo trofėjas atvežtas į Vilnių kaip eksponatas. Slaptai.lt nuotr.
Ukrainoje pamuštas rusų tankas. Demonstruojamas Vilniuje, Katedros aikštėje. Slaptai.lt nuotr.

Sekmadienį prie sostinės Katedros aikštėje eksponuojamo Ukrainoje nukauto rusų tanko kilo muštynės, patvirtina policija.
 
Kaip Eltą informavo Policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis, konfliktas įsiplieskė po to, kai prie tanko buvo padėtos gėlės.
 
Policijos duomenimis, apie 10 val. Katedros aikštėje, kilus žodiniam konfliktui dėl padėtų gėlių prie eksponuojamo tanko, nenustatytas asmuo sudavė kumščiu vyrui. Pastarasis pargriuvo ant žemės.
 
Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl fizinio skausmo sukėlimo. Policijos atstovo teigimu, kodėl kilo konfliktas, dar aiškinamasi.
 
Ukrainoje pamuštas rusų tankas demonstruojamas Lietuvos sostinėje. Susidomėjimas milžiniškas. Slaptai.lt foto

Kaip vėliau informavo policijos atstovas, reaguojant į sekmadienio incidentą prie eksponuojamo tanko, pradėta administracinės teisena dėl nacistinių, komunistinių simbolių, totalitarinių ar autoritarinių režimų simbolių platinimo ar demonstravimo.
 
Ukrainiečių karo trofėjas – rusų tankas. Šiandien jis demonstruojamas vilniečiams. Slaptai.lt foto

Administracinių nusižengimų kodekso 524 straipsnis numato, kad Nacistinės Vokietijos, SSRS ar Lietuvos SSR vėliavos ar herbo, vėliavų, ženklų ar uniformų, nacistinės Vokietijos, SSRS ar Lietuvos SSR vėliavos ar herbo, nacistinės svastikos, nacistinio SS ženklo, sovietinio kūjo ir pjautuvo ženklo, sovietinės raudonos penkiakampės žvaigždės ženklo pagrindu sudarytų vėliavų ar ženklų, atsakingų už Lietuvos gyventojų represijas Vokietijos nacionalsocialistų ar SSRS komunistų partijos vadovų atvaizdų, totalitarinių ar autoritarinių režimų simbolių, kuriuos šie režimai naudojo ar naudoja jų įvykdytai ar vykdomai karinei agresijai, vykdomiems ar įvykdytiems nusikaltimams žmoniškumui ir karo nusikaltimams propaguoti, platinimas, naudojimas susirinkimuose, viešosiose vietose arba kitoks viešas demonstravimas, taip pat nacistinės Vokietijos, SSRS ar Lietuvos SSR himno viešas atlikimas užtraukia baudą asmenims nuo 300 iki 700 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 600 iki 1200 eurų.
 
Ukrainos kariuomenės sunaikintas rusų tankas T-72B Katedros aikštės prieigose eksponuojamas nuo penktadienio. Kaip anksčiau teigė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, šis tankas yra ukrainiečių simbolinė padėka toms šalims, kurios aktyviai rėmė ir remia Ukrainą.
 
Gytis Pankūnas (ELTA)
 
2023.02.28; 07:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *