Princas Harry`is kaltinamas pažeidęs kario garbės kodekso principus


Harry ir jo žmona Meghan Markle. EPA – ELTA nuotr.

Londonas, sausio 6 d. (ELTA). Didžiosios Britanijos princas Harry`is, savo knygoje prisipažinęs, kad Afganistane nukovė 25 žmones, pažeidė mažiausiai keturis kario garbės kodekso principus.
 
Tai pareiškė buvęs Jungtinės Karalystės gynybos ministerijos Kovos su terorizmu skyriaus vadovas ir buvęs karinis patarėjas generolas majoras Chipas Chapmanas, praneša portalas „Yahoo News“. Kariškis taip pat teigė, kad dabar princas Harry`is gali tapti „bet kurio džihadisto ir bepročio“ taikiniu.
 
„Mes turime garbės kodeksą. Tai karių vertybės ir standartai. Princas Harry`is savo teiginiais pažeidė mažiausiai keturis iš jų. Tai pagarba kitiems, sąžiningumas, lojalumas ir nesavanaudiškas įsipareigojimas“, – sakė generolas.
 
Anot jo, tarp kariškių nėra priimta skaičiuoti nukautus žmones. „Aš niekada nesu su tuo susidūręs Didžiosios Britanijos baruose, tiesiog apie tai nekalbama“, – pabrėžė Ch. Chapmanas.
 
Kitą savaitę pasirodysiančioje autobiografinėje knygoje „Spare“ (liet. „Atsarginis“) princas Harry`is prisipažino, kad Afganistane kaip pilotas dalyvavo šešiose misijose, kurių metu nukovė 25 žmones.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2023.01.07; 11:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *