Prisiekė naujasis Izraelio prezidentas I. Herzogas


Isaacas Herzogas. EPA – ELTA nuotr.

Trečiadienį prisiekė naujasis Izraelio prezidentas, buvęs Darbo partijos vadovas Isaacas Herzogas.
 
60-metis paragino šalį susivienyti ir pažadėjo būti „visų prezidentu“, skelbė vietos žiniasklaida.
 
I. Herzogą eiti prezidento pareigas išrinko Izraelio parlamentas Knesetas. Jo kandidatūrai birželio pradžioje buvo pritarta aiškia balsų dauguma. Jo kadencija oficialiai prasidės penktadienį. Jis yra 11-asis Izraelio prezidentas.
 
Anot žiniasklaidos, protestuotojai prie Kneseto pastato Jeruzalėje garsiai reiškė savo nepritarimą I. Herzogo atstovo spaudai paskyrimui, kuris anksčiau dirbo buvusiam premjerui Benjaminui Netanyahu.
 
B. Netanyahu, kuris buvo nuverstas po 12 metų valdžioje, kai po rinkimų kovą buvo sudarytas naujas koalicijos susitarimas, šiuo metu yra teisiamas dėl kaltinimų korupcija.
 
I. Herzogas pirmą kartą įžengė į Knesetą 2003 metais kaip Darbo partijos įstatymų leidėjas. 2005 metais jis tapo statybų ministru, o vėliau perėmė turizmo ir gerovės ministerijų vairą.
 
I. Herzogas vadovavo Darbo partijai nuo 2013 metų iki 2017-ųjų. 2018-aisiais jis tapo organizacijos „Jewish Agency“, kuri, be kita ko, yra atsakinga už imigraciją į Izraelį, valdybos pirmininku.
 
I. Herzogo tėvas Chaimas Herzogas anksčiau taip pat ėjo Izraelio prezidento pareigas.
 
Izraelyje prezidento funkcija yra daugiausiai simbolinė, pagrindinės šalies vadovo užduotys yra suteikti malonę kaliniams ir suteikti mandatą formuoti vyriausybę.
 
Kandidatus į šias pareigas kas septynerius metus slaptu balsavimu renka šalies parlamentas. I. Herzogas tapo Reuveno Rivlino įpėdiniu.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.07.08; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *