Protestų Kazachstane aukų – 164


Kazachstanas apimtas neramumų. EPA – ELTA foto

Nur Sultanas, sausio 9 d. (AFP-ELTA). Per smurtinius protestus Kazachstane jau žuvo mažiausiai 164 žmonės, įskaitant 103 didžiausiame šalies mieste Almatoje, remdamasi Sveikatos apsaugos ministerija, pranešė vietos žiniasklaida.
 
Tai gerokai didesnis skaičius nei tas, apie kurį anksčiau skelbė šalies pareigūnai. Pasak jų, žuvo 26 protestuotojai ir 16 saugumo pajėgų narių.
 
Šioje Vidurio Azijos šalyje kilusią protestų bangą įsiūbavo į aukštumas šovusios degalų kainos, tačiau jos metu taip pat pradėta reikšti nepasitenkinimą šalies autoritarine valdžia. Pasak šalies Vidaus reikalų ministerijos, iš viso jau sulaikyti 5 135 žmonės, o pareigūnai inicijavo daugybę tyrimų dėl įvairių pažeidimų.
 
Vidaus reikalų ministras Erlanas Turgumbajevas sakė transliuotojui „Chabar 24“, kad protestų dalyviai sunaikino daugiau kaip 100 prekybos centrų, bankų pastatų ir apie 400 transporto priemonių, daugiausia – policijos automobilių. Visa padaryta žala bendrai vertinama apie 175 mln. eurų.
 
Prezidentas Kasymas Žomartas Tokajevas penktadienį paskelbė įsakymą kariams šaudyti į protestuotojus. Tai sukėlė būgštavimus, kad gali būti daug civilių aukų, ypač didžiausiame šalies mieste Almatoje, kur per riaušes jau buvo padegti vyriausybės pastatai ir prasidėjo masinis plėšikavimas.
 
Prasidėjus protestams, K. Ž. Tokajevas atleido vyriausybę ir dar kelis aukšto rango pareigūnus, paskelbė nepaprastąją padėtį ir paprašė Rusijos vadovaujamo karinio aljanso atsiųsti pagalbos.
 
Lina Linkevičiūtė (AFP)
 
2022.01.10; 04:36
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *