Protestuotojai šturmavo Šri Lankos premjero biurą


Protestų apimta Šri Lanka. EPA – ELTA foto

Kolombas, liepos 13 d. (AFP-ELTA). Trečiadienį tūkstančiai protestuotojų šturmavo Šri Lankos premjero Ranilo Wickremesinghe biurą. Apie tai pranešta praėjus vos kelioms valandoms po to, kai pastarasis buvo paskirtas laikinuoju šalies prezidentu.
 
Įvykio liudininkai sakė naujienų agentūrai AFP, kad protestuotojai prasiveržė pro pastatą supusius atitvarus ir patekę į jo vidų ten iškėlė nacionalines vėliavas. Prieš tai policija ir kariai mėgino išvaikyti prie biuro susirinkusius demonstrantus pasitelkdami ašarines dujas ir vandens patranką, tačiau nesėkmingai.
 
R. Wickremesinghe vėliau kreipėsi į tautą ir nurodė, kad davė šalies saugumo pajėgoms nurodymą atkurti tvarką. „Įsakiau kariniams vadams ir policijos pajėgų vadui imtis visų būtinų priemonių tvarkai atkurti, – teigė jis. – Mano biurą šturmavę asmenys nenori, kad aš pradėčiau eiti laikinojo prezidento pareigas.“
 
Tačiau, pasak R. Wickremesinghe, „negalime suplėšyti savo konstitucijos. Negalime leisti, kad įsigalėtų fašistai. Turime sužlugdyti šią fašistų keliamą grėsmę demokratijai“. Politikas kartu paragino protestuotojus apleisti vyriausybinius pastatus.
 
Šeštadienį demonstrantai taip pat šturmavo prezidento Gotabaya’os Rajapaksa’os rezidenciją ir biurą. Dėl to jis galiausiai visiškai išvyko iš šalies. Tą pačią dieną protestuotojai padegė ir privačius R. Wickremesinghe namus.
 
Lina Linkevičiūtė (AFP)
 
2022.07.14; 06:13
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *