R. Karoblis apie A. Verygos pamainą – bloga idėja


Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis nemano, kad, įsibėgėjus koronaviruso krizei šalyje, reikėtų keisti Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro vadovą Aurelijų Verygą.
 
„Tai tikrai yra bloga idėja. (…) Vienas dalykas yra įstatymai. Cituojant ir prezidentą, ir ką aš šnekėjau užvakar ir vakar su kolegomis apie tai, kad arklių vidury brastos niekas nekeičia“, – LRT radijui sakė R. Karoblis.
 
R. Karoblis taip pat nemano, kad jam reikėtų pakeisti sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą.
 
„Kiekvienas turi dirbti savo darbą, tas priklauso ir pagal įstatymus. Krašto apsaugos ministerija atsakinga už išorines grėsmes, konvencines, hibridines grėsmes atremti. Funkcija yra tokia. Dabar mes turime pandemiją, tai sveikatos problemos, todėl natūralu, kad tai sveikatos apsaugos ministras ir SAM yra pirminė. Pagal įstatymus krašto apsaugos sistema, kariuomenė yra remianti civilines institucijas taikos metu. Remiantis tuo mūsų kariuomenės kariai, krašto apsaugos savanorių pajėgų kariai buvo pakviesti budėti oro uostuose, jūrų uostuose, pasienyje, šioms funkcijoms budi iki 120 karių. Jeigu reikės pagalbos ir kitoms institucijoms, tai irgi bus suteikiama“, – sakė R. Karoblis.
 
ELTA primena, kad opozicija pirmadienį kreipėsi į prezidentą Gitaną Nausėdą. Opozicijos lyderis Gabrielius Landsbergis teigia, kad, toliau tęsiant kovą su koronavirusu, pirmiausia būtina susigrąžinti visuomenės pasitikėjimą už krizės suvaldymą atsakingais asmenimis. G. Landsbergis siūlo iš Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro vadovo pareigų atleisti A. Verygą ir vietoj jo krizės suvaldymui vadovauti skirti krašto apsaugos ministrą Raimundą Karoblį arba kariškį.
 
Prezidentas tuo metu pabrėžė neabejojąs dėl R. Karoblio kompetencijų. Visgi, šalies vadovo teigimu, krašto apsaugos ministro arba kariškio skyrimas į šiuo metu A. Verygos einamas pareigas nėra tinkamas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.03.24; 11:03
print

Vienas komentaras

  • R.Karobli, o jus nemanote, kad nuimti Veryga nuo pareigu tam tikri asmenys stengiasi, nes yra prisideje prie pandemines korupcijos tarptautiniu mastu ? O tai jau gresme nacionaliniam saugumui ir tokie asmenys privalo buti priverstinai sulaikomi iki pandemijos pabaigos ir aplinkybiu isaiskinimo? Dar labai idomi detale, masinio informavimo priemones dirba tu asmenu asmeniniams poreikiams pridengti nesiekiant nacionalinio saugumo prioritetu, o tai jau kariskiu reikalas perimti nacionalini transliuotoja iki aplinkybiu isaiskinimo. Esame karo ikarstyje ir Biologinio – masinio ginklo paaukojimo aplinkybese, ne vieta naudoti valstybinius isteklius oponentinese kovose. Prokuratura ir teismai tokiu atveju pakliuna i karinio tribunolo jurisdikcija neatsizvelgiant i jokias isorines ar vidines itakos zonas. Prioritetas Lietuvos saugumas ir karines kompetencijos status Quo islaikymas. Karo metu galimi kaip isoriniai priesai taip ir vidiniai uzsienio saliu interesu siekejai. Imkit jauti uz ragu! Veryga kolkas yra atsakingas uz pandemijos – ligos kontrole, JUS mielasai uz Salies SAUGUMA ! https://www.youtube.com/watch?v=T8FwkEO5UD4&t=7s

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *