R. Muelleris: D. Trumpas nėra išteisintas dėl kaltinimų trukdžius teisingumui


Robertas Miuleris. EPA – ELTA nuotr.
Buvęs specialusis tyrėjas Robertas Muelleris, trečiadienį liudydamas Kongrese Vašingtone, dar kartą pabrėžė, kad jo vykdytas tyrimas visiškai neišteisino prezidento Donaldo Trumpo. R. Muelleris keliskart neigiamai atsakė į klausimą, ar prezidentas buvo išteisintas dėl kaltinimų trukdymu teisingumui.
 
„Ne“, – sakė R. Muelleris ir pabrėžė: „To ataskaitoje nėra“. Ataskaita esą rodo, kad prezidentas neišteisintas dėl veiksmų, kuriuos galimai padarė.
 
R. Muelleris dvejus metus tyrė galimą Rusijos įtaką 2016 metų JAV prezidento rinkimų kampanijai D. Trumpo naudai. Jis aiškinosi, ar būta slaptų susitarimų tarp D. Trumpo rinkimų štabo ir Rusijos vyriausybės atstovų, ir ar D. Trumpas, jau būdamas prezidentas, vėliau netrukdė teisėsaugos tyrimui.
 
Kovo pabaigoje R. Muelleris pateikė baigiamąją ataskaitą. Ji paskelbta ir viešai, tačiau dalis teksto užjuodinta. D. Trumpas teigia, kad ataskaita išteisino jį nuo visų kaltinimų.
 
Tačiau raporte R. Muellerio komanda vardija įvairius mėginimus daryti įtaką tyrimui. Šios pastangos nebuvo sėkmingos tik todėl, kad asmenys iš prezidento aplinkos atsisakė vykdyti nurodymus, teigiama čia.
 
Liudydamas Kongrese, R. Muelleris sakė, kad, remiantis galiojančiais įstatymais, pareigas einančiam prezidentui negali būti pateikti kaltinimai.
 
Atsakydamas į klausimą, ar prezidentas po to, kai paliks pareigas, galės būti patrauktas atsakomybė, R. Muelleris sakė: „Tikrai“.
 
R. Muellerio baigiamojoje ataskaitoje kalbama apie daugybę kontaktų tarp D. Trumpo stovyklos ir Rusijos atstovų. Tačiau pakankamai įrodymų, kad būta nusikalstamos veiklos, tyrėjai nerado.
Plakatas, kuriame vaizduojamas Donaldas Trampas
 
Vis dėl to R. Muelleris pabrėžė, kad Rusijos mėginimas daryti įtaką rinkimams buvo viena rimčiausių grėsmių demokratijai, kurias jam teko patirti per savo karjerą.
 
R. Muelleris taip pat pažymėjo, kad D. Trumpas atsisakė būti apklausiamas. Jis į klausimus atsakė tik raštu.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.07.25; 05:42
print