Raimundas Karoblis: Rusija išlieka rimta grėsme


Lietuva tvirtai laikosi įsipareigojimo gynybai skirti ne mažiau 2 proc. BVP ir yra parengusi visus mechanizmus, kurie užtikrins papildomą krašto apsaugos finansavimą esant didesniam nei prognozuota ekonomikos augimui, sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis NATO gynybos ministrų susitikime Briuselyje.
 
Naštos pasidalijimas bus vienas svarbiausių gruodžio 3-4 dienomis NATO lyderių susitikimo Londone darbotvarkės klausimų, tad pasirengimas jam, užtikrinant Velse sutarto įsipareigojimo dėl gynybos finansavimo įgyvendinimą, buvo tarp aktualiausių šio NATO gynybos ministrų susitikimo tikslų.
 
Ministrai taip pat aptarė saugumo grėsmes ir iššūkius Aljansui bei aktualius atgrasymo ir gynybos klausimus.
 
„Rusija išlieka svarbiausia saugumo grėsme mūsų regione, todėl būtina stiprinti NATO atgrasymą ir gynybą bei įgyvendinti saugumą stiprinančias priemones, ypač ties rytinėmis Aljanso sienomis”, – sakė R. Karoblis, ragindamas įgyvendinti NATO sprendimus dėl patikimo ir greito pastiprinimo.
 
Ministras dar kartą akcentavo, jog Baltijos šalys yra labai pažeidžiamos oro gynybos kontekste, todėl Lietuva siekia, kad būtų įgyvendintos NATO priemonės stiprinančios oro gynybą Baltijos šalyse, visų pirma – reguliarios pratybos, tinkami planai ir procedūros, numatančios efektyvią ir laiku užtikrinamą oro gynybą krizės ar konflikto metu.
 
Šiame susitikime aptartas ir kitų NATO vadovų susitikimų sprendimų įgyvendinimas.
 
2019.10.26; 01:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *