Respublikonai reikalauja iš J. Bideno vyriausybės paaiškinimų dėl „Nord Stream 2“


Joe Biden. EPA – ELTA nuotr.

Ginče dėl „Nord Stream 2“ dujotiekio aukšti respublikonų užsienio politikos atstovai sukritikavo JAV vyriausybės sprendimą atsisakyti sankcijų dujotiekio operatorei. Užsienio reikalų komitetuose Senate ir Atstovų Rūmuose dirbantys Jimas Rischas ir Michaelis McCaulis teigė esantys „labai sunerimę ir nusivylę“ demokrato prezidento Joe Bideno vyriausybės sprendimu.
 
Trečiadienį paskelbtame laiške JAV valstybės sekretoriui Antony‘iui Blinkenui jie reikalauja iki birželio 8 d. pateikti detalų paaiškinimą, kodėl nebuvo paskelbtos sankcijos „Nord Stream 2 AG“ įmonei.
 
JAV valstybės departamento laiške Kongresui praėjusią savaitę teigiama, kad baudžiamųjų priemonių atsisakymas dujotiekio operatorei, jos vadovui Matthiasui Warnigui bei dar keturiems darbuotojams atitinka „nacionalinius interesus“.
 
J. Bidenas antradienio vakarą sakė, kad nuo pat pradžių buvo prieš „Nord Stream 2“. Tačiau dujotiekis tarp Rusijos ir Vokietijos esą jau jo kadencijos pradžioje buvo beveik baigtas. „Dabar skelbti sankcijas, mano nuomone, būtų kontrproduktyvu mūsų santykių su Europa atžvilgiu“, – sakė J. Bidenas.
 
J. Rischas ir M. McCaulis valstybės sekretoriui R. Blinkenui rašė tikrai nemanantys, kad sankcijų atsisakymas atitinka nacionalinius interesus, nes šis žingsnis „dar labiau sustiprins Rusijos įtaką europiečių sąjungininkų energijos tiekimui“.
 
Abu respublikonai teigė, kad JAV prezidentas tam tikromis sąlygomis yra įpareigotas skelbti sankcijas. Jie mano, kad tokios sąlygos yra.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.05.27; 08:31
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *