Riaušių prie Seimo byloje į laisvę paleisti keturi įtariamieji


Riaušės prie Seimo rūmų. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Vilniaus apygardos teismas į laisvę paleido keturis įtariamuosius riaušių prie Seimo byloje.
 
„Aukštesnės instancijos teismas pasakė, kad to suėmimo nereikia, jis neproporcingas“, – Eltai teigė Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Romualdas Betingis.
 
ELTA primena, kad ikiteisminis tyrimas dėl galimo riaušių organizavimo buvo pradėtas rugpjūčio 10 d., kai po mitingo prie Seimo kilo riaušės, kurių metu buvo sužeista 18 policijos Viešojo saugumo tarnybos pareigūnų.
 
Tuomet buvo sulaikyti 26 asmenys, jiems pareikšti įtarimai dėl galimo riaušių organizavimo, vienam iš jų – ir dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.
 
Vėliau įtarimai riaušių prie Seimo byloje buvo pareikšti dar trims asmenims, vienas iš šių įtariamųjų buvo suimtas.
 
Rugpjūčio 10 d. nuo ryto prie Seimo vykęs protestas prieš COVID-19 ribojimus peraugo į riaušes. Seimo įėjimus užblokavusius mitinguotojus nustūmė į įvykio vietą atvykusi riaušių policija. Prieš protestuotojus riaušių policijos pareigūnai panaudojo ašarines dujas, piktybiškiausiai nusiteikę protestuotojai buvo išvesti. Policijos pareigūnai mitingo dalyvius nustūmė nuo Seimo vartų, taip sudarydami galimybę iš Seimo išvykti parlamentarams.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.08.23; 14:22
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *