Rimantas Šadžius: TVF tikisi spartesnio Lietuvos ekonomikos augimo


“Tarptautinis valiutos fondas visapusiškai išanalizavo Lietuvos ekonominę padėtį bei įvairias mūsų viešojo gyvenimo sritis ir teigia, kad šiemet galime tikėtis spartesnio ekonomikos augimo”, – „Žinių radijui“ po susitikimo su TVF ekspertais sakė finansų ministras Rimantas Šadžius.

„TVF labai gerai įvertino mūsų fiskalinę padėtį. Jų nuomone, pernai fiksuotas Lietuvos ekonomikos sulėtėjimas buvo laikinas, tam įtakos turėjo geopolitinė situacija Rytuose. Šiemet Lietuvos ekonomikos augimas gerokai paspartės. Svarbi žinia yra ir tai, kad TVF nuomone,  Lietuvai „diržų veržtis“ nebereikia. Tiesa, buvome perspėti, kad reiktų vengti didelių brangiai kainuojančių projektų ir kuo efektyviau panaudoti turimus resursus, ypač švietimo ir sveikatos apsaugos srityse“, – laidoje „Žvilgsnis“ kalbėjo R. Šadžius.

Finansų ministras sakė, kad TVF pateikė ne vieną pasiūlymą, kaip Lietuva galėtų pagerinti savo ekonominę padėtį. Vienas jų – skatinti ekonomikos inovatyvumą ir našumą. TVF įsitikinimu, Lietuvos verslininkai turėtų gerinti savo produkcijos ir teikiamų paslaugų kokybę, plėsti gamybą, diegti inovacijas.

„TVF dar kartą atkreipė dėmesį į šalyje egzistuojančią pajamų nelygybę. Vienas iš įdomesnių pasiūlymų,  kurį neabejotinai svarstysime, kaip ją būtų galima mažinti – neapmokestinamojo minimumo Sodros įmokoms įvedimas, nepažeidžiant biudžeto balanso“, – pridūrė finansų ministras Rimantas Šadžius.

Ministro teigimu, TVF ekspertai palankiai įvertino ir Vyriausybės pastangas, kuriant socialinį modelį. Tačiau perspėjo, kad svarstant projektą Seime reikėtų nesugadinti to, kas buvo pasiūlyta Vyriausybės.

TVF atstovai kas pusę metų lankosi Lietuvoje pagal TVF steigimo sutarties IV straipsnį, vertina šalies makroekonominę padėtį ir bendras ūkio raidos prognozes, finansų sektoriaus plėtrą ir fiskalinės politikos priemonių įgyvendinimą. Šį kartą TVF misija Lietuvoje dirbo kovo 3-16 dienomis.

Lietuva TVF narė yra nuo 1992 metų, šiai tarptautinei finansų institucijai priklauso 188 šalys.

Nuotraukoje: Finansų ministras Rimantas Šadžius.

Informaciją pateikė Finansų ministro patarėjas Remigijus Bielinskas.

2016.03.17; 07:20

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *