Rusija kaltina amerikiečius dėl „kišimosi į rinkimus“


Australietiški bumerangai

Rusijos Užsienio reikalų ministerija penktadienį pranešė iškvietusi JAV ambasadorių Johną Sullivaną dėl kišimosi į rinkimus, šalyje artėjant vėliau šį mėnesį vyksiantiems parlamento rinkimams.
 
Rusija pastaruoju metu griežtina internetinės erdvės kontrolę ir imasi teisinių veiksmų prieš užsienio technologijų kompanijas, kaltindama šias negebėjimu pašalinti valdžios institucijų draudžiamo turinio.
 
„Yra viena priežastis – kišimasis į Rusijos rinkimus. Tikimės, kad būtent taip amerikiečių diplomatai apie tai informuos Vašingtoną“, – programėlėje „Telegram“ teigė ministerijos atstovė spaudai Marija Zacharova.
 
Atskirame pranešime ministerija nurodė, kad ambasadorius J. Sullivanas penktadienį susitiko su Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotoju Sergejumi Riabkovu.
 
Pranešime priduriama, kad J. Sullivanui susitikimo metu buvo pateikti „nenuginčijami įrodymai“ apie JAV technologijų milžinių įstatymų pažeidimus artėjančių parlamento rinkimų kontekste.
 
Ministerija taip pat teigė išreiškusi „kategorišką nepritarimą kišimuisi į mūsų šalių vidaus reikalus“.
 
Tarp Maskvos ir Vašingtono tvyro įtampa, kurią sukėlė daugybė klausimų, įskaitant kaltinimus kišimusi į JAV rinkimus ir žmogaus teisių padėtį Rusijoje.
 
Gegužę Rusija oficialiai pripažino JAV „nedraugiška valstybe“ ir uždraudė šalies ambasadai įdarbinti Rusijos piliečius.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.09.11; 07:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.