Rusija pasirašė karinius susitarimus su 40 Afrikos valstybių


V. Putinas: Rusija pasirašė karinius susitarimus su 40 Afrikos valstybių. EPA-ELTA nuotr.

Maskva, liepos 28 d. (dpa-ELTA). Rusija pasirašė karinio bendradarbiavimo sutartis su daugiau nei 40 Afrikos šalių, penktadienį Sankt Peterburge paskelbė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.
 
„Siekdami sustiprinti žemyno šalių gynybinius pajėgumus, plėtojame karinio ir karinio-techninio bendradarbiavimo partnerystes su daugiau nei 40 Afrikos valstybių“, – sakė V. Putinas antrąją ir paskutinę antrojo Rusijos ir Afrikos viršūnių susitikimo dieną.
 
V. Putinas pareiškė, kad Afrikos valstybės gavo platų ginklų ir technologijų asortimentą, kai kuriuos – nemokamai. „Kai kurios šių siuntų bus pristatomos neatlygintinai, siekiant sustiprinti šalių saugumą ir suverenitetą“, – sakė V. Putinas.
 
Afrikos šalių atstovai buvo pakviesti aktyviai dalyvauti Rusijos organizuojamuose kariniuose forumuose, kuriuose nagrinėjami ginklų techniniai aspektai, taip pat manevruose, skirtuose susipažinti su įranga ir jos panaudojimu.
 
Ketvirtadienį V. Putinas taip pat paskelbė, kad Rusija teiks pagalbą šalims jų pastangose išsivaduoti iš „kolonializmo liekanų“. Kremliaus vadovas pakartojo, kad Rusija ir toliau bus patikima grūdų tiekėja Afrikos šalims.
 
Rusija taip pat siekia plėsti savo įtaką Afrikoje atidarydama naujus konsulatus ir ambasadas bei padidindama esamų diplomatinių atstovybių darbuotojų skaičių. Rusija turi perteklinį personalą, kai apie 600 Rusijos atstovų buvo išprašyti iš Vakarų šalių, daugiausia dėl šnipinėjimo.
Per susitikimus su Afrikos valstybių ir vyriausybių vadovais V. Putinas siekė pademonstruoti, kad jis nėra tarptautiniu mastu izoliuotas. Penktadienį bus paskelbta viršūnių susitikimo deklaracija ir surengta spaudos konferencija.
 
Kremliaus teigimu, į susitikimą atvyko 49-ių iš 54-ių žemyno šalių atstovai, bet tik 17-ai Afrikos šalių atstovauja valstybių ar vyriausybių vadovai – mažiau nei per pirmąjį susitikimą 2019 metais.
 
Viljama Sudikienė (ELTA)
 
2023.07.29; 11:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *