Rusija paskelbė istorines nuotraukas apie J. Gagarino skrydį į kosmosą


Jurijus Gagarinas. EPA – ELTA nuotr.

Praėjus 60 metų nuo pirmojo žmogaus skrydžio į kosmosą, Rusija internete paskelbė istorines nuotraukas ir dokumentus, susijusius su Jurijumi Gagarinu ir kitais kosmonautais.
 
Pirmadienį J. Gagarino skrydis, vykęs 1961 metų balandžio 12 dieną, bus paminėtas parodomis ir renginiais. Kosmonauto nusileidimo vietoje netoli Rusijos Engelso miesto Saratovo srityje šeštadienį buvo atidarytas J. Gagarino vardu pavadintas parkas.
 
Rusijos gynybos ministerija, komentuodama internete adresu „60cosmonauts.mil.ru“ atvertą archyvą, sakė, kad tai ypatingi liudijimai, apimantys ir asmeninę informaciją apie pirmuosius kosmonautus. Apie J. Gagariną, pavyzdžiui, teigiama, kad jis buvo drąsus ir savimi pasitikintis pilotas, kuriam puikiai sekėsi visi dalykai, išskyrus aukštąją matematiką.
 
Portale, be kitų, pateikiama archyvinė medžiaga ir apie sovietų kosmonautus Germaną Titovą ir Aleksejų Leonovą, kuris tapo pirmuoju žmogumi, „pasivaikščiojusiu kosmose“. Be daugybės nuotraukų svetainėje galima išvysti komunistinės vadovybės, kuri nuolat varžėsi su JAV, įsakymus dėl operacijų.
 
J. Gagarino 108 minučių skrydis tuo metu buvo laikomas dideliu Sovietų Sąjungos laimėjimu.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.04.11; 00:01
print