Rusija stabdo dalyvavimą INF sutartyje


Maskvos atsakymas į JAV sprendimą trauktis iš Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutarties (INF) bus grindžiamas veidrodiniu principu – Rusija stabdo savo dalyvavimą sutartyje. Tai šeštadienį per susitikimą su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu ir gynybos ministru Sergejumi Šoigu pareiškė prezidentas Vladimiras Putinas, praneša „RIA Novosti“.

„Partneriai amerikiečiai paskelbė stabdą savo dalyvavimą sutartyje, ir mes stabdome. Jie pareiškė kursiantys naujas raketas, ir mes darysime tą patį“, – sakė Rusijos vadovas.

Vladimiras Putinas: Rusija stabdo dalyvavimą INF sutartyje. EPA-ELTA nuotr.

Pasak žiniasklaidos, V. Putinas pareikalavo nebeinicijuoti nusiginklavimo derybų su JAV. Jis teigė, kad Vašingtonas visą laiką ieško dingsties demontuoti saugumo sistemą pasaulyje ir nepalaiko jokių Rusijos pasiūlymų nusiginklavimo srityje.

„Palauksime, kol mūsų partneriai subręs lygiateisiškam ir turiningam dialogui šia nepaprastai svarbia tema“, – pareiškė V. Putinas.

Anot jo, Rusija nesivels į brangiai kainuojančias ginklavimosi varžybas. V. Putinas taip pat teigė, kad Rusija nedislokuos kituose pasaulio regionuose mažo ir vidutinio nuotolio raketų tol, kol ten neatsiras tokios JAV ginkluotės.

Penktadienį JAV prezidentas Donaldas Trumpas paskelbė, kad Jungtinės Valstijos nuo vasario 2 d. pradeda pasitraukimo iš INF procedūrą.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.02.03; 00:30

print