Rusija užblokavo 49 su A. Navalnu siejamus tinklalapius


Rusijos žiniasklaidos reguliuotojas „Roskomnadzor“ užblokavo 49 tinklalapius, siejamus su kalinamu Kremliaus kritiku Aleksejumi Navalnu, pirmadienį pranešė jo sąjungininkas Leonidas Volkovas, prieš rudenį vyksiančius rinkimus Rusijos vyriausybei darant spaudimą opozicijos lyderio judėjimui.
 
Rusijos prezidento Vladimiro Putino pagrindinis kritikas A. Navalnas sausį buvo suimtas ir kalinamas po to, kai iš Vokietijos po apnuodijimo nervus paralyžiuojančia „Novičiok“ medžiaga sugrįžo į Rusiją.
 
Po to A. Navalnui paskelbta dvejų su puse metų laisvės atėmimo bausmė, kaltinant neatlikus anksčiau paskirtos bausmės, o jo organizacijos uždraustos kaip „ekstremistinės“, nariams bei rėmėjams neleista dalyvauti rugsėjį vyksiančiuose parlamento rinkimuose.
 
„Remiantis Generaline prokuratūra, 49 tinklalapiai buvo užblokuoti vienu metu“, – teigė L. Volkovas savo „Telegram“ kanale.
 
Tarp užblokuotų tinklalapių yra pagrindinė A. Navalno interneto svetainė, jo Antikorupcinio fondo (FBK) interneto svetainė, pagrindinių sąjungininkų ir A. Navalno regioninių biurų, kurie buvo išformuoti anksčiau šiais metais, interneto svetainės.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.07.26; 17:00
print