Rusijoje sulaikytas ukrainietis, įtariamas pasikėsinimu į propagandistą Z. Prilepiną


Sprogimas. Slaptai.lt nuotr.

Kyjivas, gegužės 6 d. (ELTA). Rusijos pareigūnai Žemutiniame Naugarde sulaikė Ukrainos pilietį, įtariamą pasikėsinimu į propagandistą Zacharą Prilepiną.
 
Tai pranešė „Telegram“ kanalas „Baza“, kuriuo remiasi UNIAN.
 
Šaltinių duomenimis, sulaikytas 30 metų amžiaus vyras, kuris išsinuomojo butą Žemutinio Naugardo pakraštyje likus dienai iki pasikėsinimo. Pareigūnams įtarimų sukėlė tas faktas, kad jis kilęs iš Charkivo srities.
 
Taip pat žinoma, kad sulaikytasis anksčiau buvo teistas. Kur konkrečiai – Ukrainoje ar Rusijoje – nepatikslinama. Jokių tiesioginių sąsajų tarp jo ir Z. Prilepino automobilio susprogdinimo kol kas nenustatyta.
 
„Yra žinoma, kad vyras kilęs iš Ukrainos ir neseniai gavo Rusijos pilietybę. Jį Pionerskojės kaimo gyventojai matė dvi dienas, jis tiesiog vaikštinėjo po mišką“, – rašo „Telegram“ kanalas „112“.
 
„Mash“ teigia, kad ukrainietis buvo sulaikytas miške, bet nepatikslina, ar tai įvyko prie sprogimo vietos ir ar jis buvo būtent tas žmogus, kurį matė minėto kaimo gyventojai.
FSB stebi tave dieną naktį
 
Taip pat pranešama, kad daugiau įtariamųjų ieškoma Maskvos srityje.
 
Šeštadienį Žemutinio Naugardo srityje buvo pasikėsinta į rusų rašytojo, propagandisto, žinomo Z-aktyvisto  Z. Prilepino gyvybę. Sprogo jo automobilyje padėta bomba. Z. Prilepino vairuotojas žuvo, o jis pats buvo sunkiai sužeistas.
 
Kaip rašo UNIAN, atsakomybę už pasikėsinimą prisiėmė partizanų grupė „ATEŠ“, kuri daugiausia veikia  okupuotose Ukrainos teritorijose, bet teigia turinti filialų ir Rusijoje.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2023.05.07; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *