Rusijoje sulaikyti dar keturi protestuose dalyvavę asmenys


Rusijos policija dirba. EPA-ELTA nuotr.
Rusijos tyrėjai pirmadienį skelbė sulaikę dar keturis žmones, įtariamus dėl dalyvavimo nesankcionuotame liepos mėnesį vykusiame proteste ir smurto prieš policijos pareigūnus. Rusijos teismas taip pat patvirtino nuosprendį dėl dar vieno aktyvisto.
 
Maskvos miesto teismas patvirtino programuotojo protestuotojo Konstantino Kotovo, kuris buvo įkalintas ketveriems metams už pakartotinį protesto įstatymų pažeidimą, nuosprendį.
 
Tyrimų komiteto atstovai taip pat teigė, kad sulaikė keturis įtariamuosius ir apieškojo jų namus, o kiti įtariamieji sugebėjo pabėgti.
 
Pastarieji asmenys sulaikyti dėl dalyvavimo dešimtis tūkstančių žmonių subūrusiuose protestuose. Dauguma susirinkusiųjų reiškė paramą opozicijos lyderiui Aleksejui Navalnui.
 
Rusijos teisėsaugos atstovai teigė, kad du iš keturių pirmadienį sulaikytų asmenų, Jegoras Lesnychas ir Maksimas Martincovas, liepos 27 dienos protesto metu ant grindinio parklupdė vieną nacionalinės gvardijos pareigūną, o J. Lesnychas esą vėliau dar spyrė kitam pareigūnui.
 
Rusijos policija siautėja. EPA – ELTA nuotr.
Kitas sulaikytas asmuo, Andrejus Baršajus, kaip teigia Rusijos atstovai, vieną pareigūną paguldė ant nugaros. Ketvirtasis vyras – Vladimiras Jemeljanovas – sulaikė nacionalinės gvardijos pareigūną ir trukdė jam atlikti pareigas.
 
Šiems vyrams netrukus bus pareikšti kaltinimai, po to teismo atstovai nuspręs, ar ketveriukei bus skiriamas kardomasis kalinimas, teigė Tyrimų komiteto atstovai. Jie taip pat informavo, kad kiti du protestuotojai, sužinoję apie tyrėjų veiksmus, pasislėpė.
 
Kiek anksčiau naujienų portale „Mediazona“, skiriančiame daug dėmesio opozicijos atstovų sulaikymams, pranešta, kad apklaustas dar vienas aktyvistas Denisas Kulinychas. Kremlių remiančio „Ren-TV“ kanalo reporteriai D. Kulinychą pavadino protestų koordinatoriumi.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.10.15; 06:06
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *