Rusijos ambasadorių dirbtiniu „krauju“ apipylusi ukrainietė turėjo išvykti iš Varšuvos


Kumštis. Slaptai.lt nuotr.

Kyjivas, gegužės 16 d. (ELTA). Ukrainiečių aktyvistė Iryna Zemliana, kuri gegužės 9 d. apipylė dirbtiniu „krauju“ Rusijos ambasadorių Lenkijoje Sergejų Andrejevą, dėl grasinimų turėjo išvykti iš Varšuvos, praneša „Ukrinform“.
 
„Paaiškėjo, kad rusai yra labai „švelnūs“ ir pasirengę žudyti už tai, kad jų ambasadorius buvo šiek tiek aptaškytas barščiais. Gaunu tūkstančius grasinamų pranešimų. Tokios masinės atakos dar nebuvau mačiusi gyvenime“, – parašė feisbuke ukrainietė.
 
Pasak moters, jau pirmomis valandomis po akcijos visi jos duomenys – paso numeris, telefono numeris, adresas Ukrainoje, elektroninio pašto numeris – buvo paskelbti Rusijos socialiniuose tinkluose raginant ją „sunaikinti“. I. Zemliana taip pat buvo įtraukta į Rusijos sudarytą „karo nusikaltėlių“ sąrašą.
 
„Esu užversta pranešimais. Man grasinama, kad būsiu nužudyta, suluošinta, išžaginta, esu užgauliojama. Man skambinama kas trys minutės, elektroninius laiškus gaunu kas minutę. Instagrame per kelias valandas atsirado 25 tūkst. botų“, – skundėsi aktyvistė.
 
Kartu su savo advokatu I. Zemliana kreipėsi į Lenkijos policiją.
 
„Lenkijos pareigūnai mano, kad padėtis rimta. Su apsauga turėjau palikti Varšuvą, nes būti ten man pavojinga“, – pažymėjo ji.
 
Kaip jau buvo pranešta, gegužės 9-ąją Rusijos ambasadorius Lenkijoje S. Andrejevas ketino padėti vainiką sovietų kareivių kapinėse Varšuvoje. Ten susirinkę protestuotojai apipylė rusų diplomatą dirbtiniu „krauju“.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2022.05.17; 08:44
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *