Rusijos ir Kubos prezidentai kritikavo Vakarų sankcijas savo šalims


Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir jo kolega iš Kubos Miguelis Diazas Canelis. EPA – ELTA foto

Maskva, lapkričio 22 d. (AFP-ELTA). Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir jo kolega iš Kubos Miguelis Diazas Canelis antradienį kartu kritikavo Vakarų sankcijas savo šalims. „Mes visada buvome prieš ribojimus, embargą, blokadas ir panašius dalykus“, – sakė V. Putinas susitikime Kremliuje.
 
M. Diazas Canelis pastebėjo, kad abi šalys yra „nesąžiningų ir savavališkų sankcijų“ taikinys, o „jankių imperija yra bendras priešas, kuris manipuliuoja didele pasaulio dalimi“.
 
Abiejų šalių vadovai Maskvoje atidengė mirusio Kubos revoliucijos lyderio ir ilgamečio prezidento Fidelio Castro bronzinę statulą. V. Putinas gyrė dešimtmečių draugystę su Kuba ir ragino siekti dar glaudesnio bendradarbiavimo tarp abiejų šalių. M. Diazas Canelis konfrontacijoje su Vakarais stojo į Rusijos pusę ir padrąsino Maskvą būti tvirta.
 
Rusijos įtaka Kubai po Sovietų Sąjungos subyrėjimo sumažėjo, tačiau pastaraisiais metais išgyvena sugrįžimą. Kuba jau daugiau kaip 60 metų jaučia JAV sankcijų poveikį. Rusija beprecedenčių Vakarų sankcijų sulaukė po invazijos į Ukrainą.
 
M. Diazas Canelis tikisi, kad vizitas Rusijoje padės išjudinti sunkumų patiriantį savo šalies energetikos sektorių.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *