Rusijos kalėjime mirė Krymo totorių aktyvistas


Kyjivas, vasario 10 d. (ELTA). Rusijos Rostovo srities Novočerkasko miesto tardymo izoliatoriuje mirė Krymo totorių aktyvistas Džemilis Gafarovas, praneša UNIAN.
 
Pasak Krymo totorių Medžliso vadovo Refato Čubarovo, jam buvo 60 metų.
 
Prieš mėnesį visuomeninis susivienijimas „Krymo solidarumas“ informavo, kad Dž. Gafarovo sveikatos būklė smarkiai pablogėjo. Politinis kalinys dar 2017 metais patyrė miokardo infarktą. Vėliau jam buvo nustatytas dar ir inkstų nepakankamumas. Reikiamas gydymas Krymo totorių aktyvistui tardymo izoliatoriuje nebuvo suteiktas.
 
Rusijos federalinė bausmių vykdymo tarnyba politinio kalinio mirties kol kas nekomentuoja.
 
Rusijos FSB darbuotojai sulaikė Dž. Gafarovą 2019 metų kovą po kratų Krymo totorių aktyvistų namuose. Jis buvo vienas iš 24 žmonių, kuriuos Rusijos jėgos struktūros tada pasodino už grotų.
 
Nuosprendis Dž. Gafarovui ir kitiems Krymo totoriams buvo paskelbtas šių metų sausio 11 d. Jie buvo nuteisti 13 metų kalėti už „Krymo musulmonų bylą“. Dž. Gafarovas taip pat buvo apkaltintas dalyvavimu organizacijos „Hizb ut-Tahrir“, kurią Rusija 2003 metais pripažino teroristine, veikloje.
 
UNIAN primena, jog praėjusių metų spalį vykusiame „Krymo viršūnių susitikime“ buvo atkreiptas dėmesys į tai, kad Rusija atnaujino masinę praktiką, kai dingsta žmonės, kurie nepaklūsta okupantams.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2023.02.11; 07:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *