Rusijos pajėgos tebepuola Ukrainą „visomis kryptimis”


Putinas senatvėje. Foto montažas

Šeštadienį Maskva įsakė Rusijos kariuomenei pulti Ukrainą „visomis kryptimis“ po to, kai ukrainiečiai atrėmė puolimą sostinėje Kijeve, kuriame paskelbė komendanto valandą, praneša AFP.
 
Ukraina skelbia, kad nuo tada, kai ketvirtadienį Rusija pradėjo šalies puolimą, žuvo 198 civiliai ukrainiečiai, tarp jų 3 vaikai. Perspėjama, kad Kijeve veikia rusų diversantai, o mieste girdimi sprogimai, dėl kurių gyventojai slepiasi rūsiuose ir metro.
 
Rusų pajėgos toliau šaudė sparnuotąsias raketas ir paskelbė „puolimą vyks visomis kryptimis“ po to, kai Ukraina neva atsisakė derėtis.
Tačiau trečią karo dieną Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis prižadėjo, kad Ukraina niekada nenusileis Kremliui.
 
Vaizdo įraše jis sakė, kad ukrainiečiai kovos, kol išlaisvins savo šalį. Anksčiau prezidentas teigė, kad Maskvos planas jį nuversti nepavyko ir ragino rusus spausti Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną sustabdyti karą.
 
Ukrainiečių karinės pajėgos sako atlaikiusios puolimą Kijeve, bet kovoja su į miestą patekusiomis diversantų grupėmis.
 
Pentagono, JAV Gynybos departamento, duomenimis į Ukrainą įvesta apie pusę Rusijos pajėgų.
 
Reaguodami į Rusijos karą Ukrainoje, Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrai sekmadienį rinksis aptarti sankcijų išplėtimą Rusijai, kurių Kremlius iki šiol nesureikšmina, sakydamas, kad tai Vakarų „impotencijos“ ženklas.
 
Karolis Broga (AFP)
 
2022.02.27; 05:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *