Rusijos visuomenėje didėja pasipriešinimas karui


Rusijos visuomenėje didėja pasipriešinimas karui. EPA – ELTA nuotr.

Maskva, vasario 26 d. (dpa-ELTA). Rusijoje vis dažniau pasigirsta raginimų prezidentui Vladimirui Putinui nutraukti karą prieš Ukrainą.
 
„Mes, Rusijos gydytojai, slaugytojos ir paramedikai, ryžtingai pasisakome prieš Rusijos kariuomenės vykdomas atakas Ukrainos teritorijoje“, – rašoma peticijoje, kurią pasirašė daugiau kaip 300 žmonių.
 
Dešimtys Rusijos humanitarinių organizacijų paskelbė atvirą laišką V. Putinui, kuriame prašoma nutraukti karą: „Karas yra humanitarinė katastrofa, kuri sukelia skausmą ir kančias… Manome, kad smurtu spręsti politinius konfliktus nehumaniška, ir raginame jus nutraukti ugnį ir pradėti derybas“.
 
Nuo ketvirtadienio per demonstracijas prieš karą buvo suimta daugiau kaip 2 000 žmonių. Rusijos valdžia mieliau kalba apie „karinę operaciją“ ir ėmėsi veiksmų prieš žodžio „karas“ vartojimą žiniasklaidoje.
 
Dideliame gyvenamųjų namų ir biurų komplekse Maskvos centre, kur šalia Rusijos pareigūnų gyvena ir dirba daug diplomatų ir užsienio žurnalistų, jau kelias dienas blokuojami užsienio televizijos kanalai.
 
Pastato administracija teigia, kad dėl to kaltas palydovinių sistemų gedimas ir pasiūlė vietoj jų įsijungti Rusijos valstybinius kanalus.
 
V. Putinas savo karą prieš Ukrainą teisina tuo, kad nori nuginkluoti šią į NATO besiveržiančią šalį ir išlaisvinti ją nuo „neonacistinės“ vyriausybės.
 
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis apkaltino V. Putiną beprecedente agresija ir paskelbė pasipriešinimą.
 
V. Zelenskis taip pat padėkojo daugeliui žymių Rusijos menininkų, intelektualų ir žiniasklaidos darbuotojų, kurie atvirai pasisakė prieš karą.
 
Socialiniuose tinkluose daug rusų išreiškė savo pasibaisėjimą dėl karo Ukrainoje.
 
Živilė Aleškaitienė (DPA)
 
2022.02.27; 05:54
print