S. Lavrovas ragina Vakarus nutraukti „antirusišką isteriją“


Sergejus Lavrovas. EPA – ELTA nuotr.

Ženeva, sausio 21 d. (dpa-ELTA). Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas po susitikimo su savo amerikiečių kolega Antony‘iu Blinkenu paragino Vakarus nutraukti „antirusišką isteriją“ Ukrainos konflikte. Rusija niekam nekelia grėsmės ir nepuola jokios šalies, sakė S. Lavrovas penktadienį spaudos konferencijoje Ženevoje. Jis atmetė Vakarų būgštavimus, kad Maskva gali artimiausiu metu surengti invaziją į Ukrainą.
 
Rusija ateinančią savaitę laukia iš JAV raštiško atsakymo į savo pasiūlymus dėl saugumo garantijų , kalbėjo S. Lavrovas. Po to esą vyks tolesni pokalbiai užsienio reikalų ministrų lygiu.
 
Rusija mano, kad NATO kelia grėsmę jos saugumui ir reikalauja nutraukti Aljanso plėtrą į rytus. S. Lavrovas kritikavo, kad toną duoda „rusafobiška mažuma“. Ministras pabrėžė, kad vienos šalies saugumas negali būti užtikrinamas kitos šalies saugumo sąskaita. Šis principas esą įrašytas Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) dokumentuose. S. Lavrovas sakė paraginęs A. Blinkeną paaiškinti, kaip JAV ketina laikytis šio principo.
 
Rusija yra prieš buvusių sovietinių respublikų Ukrainos ir Gruzijos priėmimą į NATO, nes įžvelgia tame grėsmę sau. NATO ir JAV pabrėžia, kad kiekviena šalis gali pati pasirinkti, prie kokio Aljanso prisijungti. Ir Ukraina bei Gruzija esą turi teisę į saugumą. S. Lavrovas patvirtino, kad diskutavo su A. Blinkenu dėl laisvės rinktis aljansą. Kartu jis pabrėžė, kad Rusija nekelia pavojaus Ukrainai.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2022.01.22; 05:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *