Sakartvelo opozicija iškėlė valdžiai ultimatumą dėl skandalingojo įstatymo


Sakartvele – protestai. EPA-ELTA nuotr.

Tbilisis, kovo 8 d. (ELTA). Trečiadienį opozicinės Sakartvelo partijos „Agmašenebelio strategija“ lyderis Giorgis Vašadzė iškėlė šalies valdžiai ultimatumą, reikalaudamas atšaukti skandalingąjį įstatymo dėl „užsienio agentų“ projektą ir paleisti sulaikytus protesto akcijų dalyvius, praneša portalas „rbc.ua“.
 
Jis pridūrė, kad apie tolesnius opozicijos žingsnius ir reikalavimus bus paskelbta jau netrukus.
 
Gautomis žiniomis, Sakartvelo parlamento pirmininkas Šalva Papuašvilis nusiuntė Venecijos komisijos pirmininkei Claire Bazy Malaurie laišką, kuriame prašoma išnagrinėti įstatymo dėl „užsienio agentų“ projektą.
 
Sakartvelo policija. EPA – ELTA foto

„Norėčiau paprašyti Venecijos komisiją pateikti juridinę išvadą dėl įstatymo projekto, pridedamo prie šio laiško. Ponia pirmininke! Mes tikimės jūsų bendradarbiavimo šiuo klausimu“, – rašoma laiške.
 
Vasario pabaigoje Sakartvele buvo pristatytas įstatymo dėl „užsienio agentų“ projektas, kuris iš esmės yra atitinkamo Rusijos įstatymo kopija. Pagal dokumentą, žiniasklaidos priemonėms ir visuomeninėms organizacijoms, gaunančioms finansavimą iš užsienio, bus suteiktas „užsienio agentų“ statusas.
 
Antradienį per Sakartvelo parlamento posėdį deputatai pirmuoju svarstymu pritarė įstatymo projektui.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2023.03.09; 06:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *